Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Hráči European Tour neznají pravidla

26.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

drop or not to drop?Dustin Johnson se musel obrátit na oficiální rozhodčí hned při několika po sobě jdoucích úderech okolo pátého greenu v posledním kole na Pebble Beach. Jeden byl z volného prostranství a druhý ležel na vývodu zavlažování.

„Byl jsem opravdu zmatený,” řekl Johnson. „Je dobré se obrátit na oficiální znalce pravidel, a mít možnost je využít.“

Ale co když rozhodčí zrovna nejsou nikde poblíž a celý flight musí čekat, až přijede? Poté dochází k velkým zdržením. European Tour má tento rok novou metodu, jak nepříjemnostem předejít. Organizátoři jednoduše dbají na to, aby hráči znali pravidla a také je žádají, aby nevolali „oficiály“, kvůli rutinnímu dropování.

Evropští top „oficiálové“ John Paramor a Andy McFee, právě dokončili DVD, které má pomáhat hráče vzdělávat v oblasti pravidel. Pokud se organizátoři Tour domnívají, že si hráč vyžádal rozhodčího pro naprosto evidentní drop, má pak hráč tři turnaje na to, aby se zúčastnil semináře a zhlédl jejich DVD před tím, než bude pokračovat v dalším turnaji.

McFee dává pár příkladů. Je to třeba trestná rána za drop z nehratelné pozice, z vodních překážek, beztrestný drop ze zavlažování, nebo asfaltky pro autíčka.

„Takové základní věci by měl vědět každý hráč a naši profesionálové by neměli být výjimkou,“ říká McFee. Prozradil také, že minulý měsíc si jeden golfista, jehož nechtěl jmenovat, v Abu Dhabi si zavolal na pomoc oficiály. Když ale přijeli, zeptal se jich, jestli dropuje míč na dvě délky hole, když je prohlášen za nehratelný.

Nyní ho mají organizátoři alespoň právo poslat na seminář o pravidlech.

V případě Johnsona a zavlažování McFee neviděl problém. Hráče mohou některá pravidla zarazit a i nejvyšší USGA rozhodčí proti tomu nejsou imunní.

Nové opatření je zaměřené na všechny hráče s důrazem na mladé, kteří často váhají si vzít sami drop bez cizí pomoci. „Zřejmě to nebudeme potřebovat moc často, ale máme opatření pro všechny případy připravená,“ dodává McFee.

 

Aneta75P

 

 

Aneta Zárubová