Historický putter nalezen na půdě

24.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Gary Bingham s nalezeným historickým putterem

Jistě jste již někdy slyšeli příběhy o tom, jak lidé našli různé poklady v podobě starých a cenných předmětů. Příkladem může být historka o člověku, který na bleším trhu našel originál Deklarace nezávislosti ve Spojených státech. Pak si jistě říkáte, proč se něco podobného nemůže stát vám.

Ale co takhle vzácný putter, který se záhadně objeví v podkroví? O tom může vyprávět, dvaapadesátiletý Gary Bingham, golfista, který vyklízel nepořádek na půdě svého domu a historický putter našel.

Později bylo zjištěno, že právě tato hůl byla použita při posledním vítězném úderu v roce 1939 na British Open Championdhip. Jeho cena se odhaduje na 20 000 liber.

Dřevěný putter pravděpodobně patřil golfistovi Dicku Burtonovi a byl nalezen roku 2009. Podle záznamů měl pomocí tohoto putteru anglický golfista Dick Burton rozhodnout o svém vítězství na Open v roce1939, kdy se hrálo na Old Course v St Andrews ve Scotsku.

V padesátých letech Burton věnoval putter své tetě Ethel jako omluvu za to, že se s jejím manžel opili whiskey v jejím přímořském hotelu.

Garry hůl zdědil před dvaceti lety, když Ethel zemřela. Tehdy byl ale více fotbalovým, než golfovým fanouškem a tak jí jednoduše uklidil do garáže, kde ji zapomněl na více než dvacet let. Zprvu vůbec netušil, jakou má hodnotu.

Butron držel titul z Open po nejdelší dobu vůbec, od roku 1939 až po konec druhé světové války.

Bingham ze Stockportu v Cheshire řekl, že nemá zájem na nalezeném putteru vydělat, namísto toho si ho ponechá jako vzácnost. “Je to jako mít kus historie, je to pravé rodinné dědictví,” dodal Bingham.


Aneta Zárubová