Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Heritage nemůže najít sponzora

02.03.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Čas turnaje Heritage, události, která nabízí výhledy na malebný maják Harbour Town, se zřejmě pomalu chýlí ke konci.

Vice-president PGA Tour, Ty Votaw v pondělí přiznal, že turnaj musí najít náhradu za dlouholetého sponzora, pokud má v plánu pokračovat příští rok. Pro budoucnost turnaje je důležité zajistit titulárního sponzora.

Letos se Heritage bude hrát od 21. – 24. dubna a poprvé za pětadvacet let nebude mít společnost Verizon jako svého hlavního sponzora. Verizon oznámila již před více než osmnácti měsíci, že zruší své sponzorství turnaje po roce 2010.

Organizátoři a vedení turnaje se již delší dobu snaží najít jiného sponzora, ale zatím marně. Turnaj byl po desetiletí jakousi jarní golfovou tradicí. Pohled na větrnou pobřežní osmnáctou jamku s červenobílým majákem v pozadí je jednou z nejproslulejších scenérií, kterou PGA Tour nabízí.

Turnaj byl pro profesionály, dá se říct, odpočinkem a místem, kde si trochu vydechli po stresu z Masters, prvního majoru roku. Například Ernie Els zde byl často spatřen, jak jezdí s rodinou na kolech. Seznam šampiónů zahrnuje taková jména, jako jsou Arnold Palmer, Jack Nicklaus, nebo Greg Norman. Jim Furyk získal titul minulé jaro.

Turnaj má zjevnou podporu hráčů, pro své přežití ale nyní potřebuje hlavně podporu obchodní. Studie vypracovaná Mezinárodním institutem pro vývoj a výzkum turizmu Clemsonské univerzity v minulém roce navíc ukázala, že turnaj Jižní Karolíně přinesl necelých dvaaosmdesát miliónů dolarů.

Nadace turnaje, The Heritage Classic Foundation, posbírala všechny možné prostředky, aby mohli letošní turnaj zaplatit. Na tento účel padly všechny rezervy a dokonce i město Hilton Head se přihlásilo, že poskytne turnaji jeden milión dolarů, pokud nenajde sponzora.  

Za několik týdnů se po poradě vedení Heritage s PGA uvidí, jestli bude možné uspořádat Heritage i v roce 2012.


Aneta Zárubová