Henrik Stenson převzal otěže

22.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Henrik Stenson

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, hřiště Bay Hill Club & Lodge, Orlando, Florida, USA, 19 – 22. března 2015 (časový posun – 6 hodin). FedExCup body: 500, dotace: 6 300 000 dolarů

3. kolo

Švédsko vede v Bay Hill. Třetí hráč světa Henrik Stenson (38) se v předposledním kole turnaje Arnold Palmer Invitational dostal do vedení.

I když měl Morgan Hoffmann v předchozím kole náskok 3 rány, Stenson šel na jistotu. Zahrál čtyři birdie, na jamce č. 6, 9, 15 a 18. Na šestnátce se mu povedl eagle a skončil s vítězným skóre -16, 66 ran. Celkově hrál velmi stabilně 68, 66, 66 ran a rozhodně nikam nespěchá. To Hoffmann po skvělém 2. kole trochu usnul na vavřínech a nyní zahrál hřiště v Bay Hill na 71 ran. Na jamce č. 8 a 9 zahrál bogey, pak sice předvedl tři birdie, ale stejně ho to sesadilo na 2. místo s celkovým skore -14.

Stený počet ran jako Hoffmann zahrál ve třetím kole i Rory McIlroy. Přitom to ze začátku vypadalo, že zaútočí na první příčky floridského turnaje. Do třinácté jamky hrál skvěle, 4 birdie, zbytek v paru, ale pak se rozhodil  na čtrnátce. Zahrál bogey, které zopakoval i na jamce č. 15 a 16.  Propadl se tak na dělenou 12. pozici s celkovým skore – 9.

71 ran zahrál ve 3.  kole i Ian Poulter.  Zatím je na děleném 17. místě s výsledkem – 8.

2. kolo

Morgan Hoffmann stále vede, zahrál 9 birdie!

Se skóre -13, 65 ran suverénně ovládl hřiště v Bay Hill. Rodák z New Jersey si polepšil o ránu oproti úvodnímu kolu. Na jamce č. 1 předvedl bogey, ale nerozhodilo ho to a pokračoval devíti birdie, pak ještě bogey na patnátce, jinak hrál v paru. Díky tomu získal skvělý náskok 3 rány.

Za ním jsou s výsledkem – 10 Henrik Stenson, Matt Every, Harris English. Na třetím místě je zatím Ben Martin.

A na dělenou šestou pozici postoupil z 32. místa Rory McIlroy. Se skore – 8, 66 si oproti prvnímu kolu polepšil o 4 rány. Na druhé až šesté jamce předvedl perfektní sérii pěti birdie. Pak to ještě zopakoval na desítce a na šestnátce. Na osmičce dal bogey a ostatní zahrál v paru. Světová jednička se netají tím, že v 3. kole chce hrát ještě lépe. Předvedl, že formu na to stále ještě má.

Američan J.B. Holmes, dvojka z Doralu na WGC-Cadillac Championship, se skore +1 neprošel cutem. Zahrál sice 5 birdie, ale 3 bogey ho srazily na druhou polovinu žebříčku v Bay Hill.

 

1. kolo

Američan Morgan Hoffmann (25) vede po prvním kole se skore -6, 66 ran.

Povedlo se mu zahrát čtyři birdie, eagle na šesté jamce a vede o ránu před Kevinem Na, Jasonem Kokrakem, Kenem Dukem, Johnem Petersonem a Ianem Poulterem.

Pro Hoffmanna má vítěztsví úvodního kola ale i smutnou stránku, chvilku před turnajem se dozvěděl, že mu zemřela babička. Je obdivuhodné, že se v takové situaci dokázal soustředit jen na golf. Hráč, který v sezoně zatím jen dvakrát skončil v TOP 50, překvapil svou hrou na hřišti Bay Hill nejen všechny ostatní, ale i sám sebe.

 

Rory McIlroy je po 1. kole na dělené 32. pozici se skore – 2, 70 ran. Jason Day uhrál -3, 69 a je na děleném 18.místě. Rickie Fowler s výsledkem -1, 71 skončil na dělené 51. pozici. Kromě Tigera Woodse si na Arnold Palmer Invitational letos nezahraje ani Bubba Watson. Ten se z turnaje nakonec odhlásil, protože mu krátce před začátkem umřel blízký přítel.

Více o Arnold Palmer Invitational: ZDE

Odkazy

Tour

Hřiště