obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Harrington: Překonal jsem faktor strachu

04.03.2016 | Lucie Beranová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Pádriag Harrington začal irský golfový vzestup.

Pádriag Harrington začal irský golfový vzestup.

Obhájce titulu z Honda Classic Padraig Harrington (44) říká, že si splnil své sny: „Takže už se nemusím bát selhání, což velmi pozitivně ovlivňuje moji hru.“

Irský hráč skoroval na PGA Tour v roce 2008 na PGA Championship, kde získal svůj třetí major titul. Pak sedm let nic a najednou přišel turnaj Honda Classic 2015, kde v play-off zvítězil. Po osmi letech!

I když Harrington své vítězství letos neobhájil a triumf získal Adam Scott, přesto rodák z Dublinu tvrdí, že jeho sebevědomí se nezměnilo, a že vítězství na Honda Classic 2015 pro něj byl naprosto klíčové, hlavně co se týče mentální stránky.

„Hukot v mé hlavě tam od té doby už není,“ zamyslel se irský hráč a pak dodal: „ Ten strach prostě zmizel. Už ho necítím a to mi pomáhá. Už nemám žádný faktor strachu.“

harrington43Golfista tato slova pronesl na jednom z golfových eventů a všichni okamžitě zmlkli. O něco později byl Harrington  požádán, aby svá slova vysvětlil podrobněji. Jeho kariéra je totiž fascinující. Během třinácti měsíců vyhrál tři majory, pak se propadl hodně dolů ve světovém golfovém žebříčku a snažil se změnit svůj švih. To se povedlo, ovšem k horšímu a irský hráč pak byl celkem neprávem označen za šíleného vědátora.

„Mnoho hráčů říká stejnou věc, že jakmile dosáhli určitého vrcholu ve své kariéře, dosáhli cíle, kterého chtěli, všechno je pak najednou hrozně těžké. Hlavně to, donutit se vstát a stanovit si další cíle. Už necítíte to vzrušení, nervozitu a adrenalin jako dřív,“ zamyslel se vítěz tří majorů.

„Všichni víme, kolik hráčů vyhrálo jeden major a už nikdy se jim to nepodařilo znovu. Je to proto, že dosáhli svého životního cíle… Najednou jste překvapeni, když se dostanete tam, kam myslíte, že patříte a cítíte tendenci skončit. Ať už je jste profesionál, vyhrajete několik turnajů, dosáhnete na Ryder Cup nebo vyhrajete major – tak nějak si nastavíte svůj vrchol a na něm skončíte. A to je ten problém, který musíte překonat sami v sobě,“ dodal Padraig Harrington.