Gwladys Nocera se v roce 2012 zaměří na Evropu

18.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Gwladys Nocera (foto Alexis Orloff)

Gwladys Nocera, vítězka Ladies European Tour money listu 2008, hrála během dvou posledních sezon především v Americe. Ale nyní držitelka deseti titulů cítí, že nastal čas, aby se vrátila na evropskou půdu a domovskou tour

Francouzská hráčka poslední dvě sezóny hrála na LPGA. Rok 2010 se jí povedl, byl to pro ni první rok, kdy vše objevovala a užívala si nové prostředí v Americe. Po herní stránce se jí také dařilo, ale i tak cítila, že jí něco chybí. Letošní rok pro ni byl těžší, cítila se osamoceně a od všeho odříznutá, a tak se vrátila do Evropy, kde má rodinu a přátele.

Podle svých slov se ani nikdy nesnažila být světovou jedničkou, takže nebyl důvod v Americe zbytečně zůstávat. Byla to pro ni úžasná zkušenost, ale co se týče lidí, Amerika ji příliš nenaplnila. V Americe neměla ani žádné sídlo, cestovala tak často, až z toho byla vyčerpaná a dokonce i hodně zhubla. Sezóna začala brzy turnaji v Austrálii. Gwladys tedy neměla žádné volno na odpočinek po dvou letech.

Letos tedy pojala sezónu inovativně, po Evianu se rozešla se svým trenérem, Olivierem Léglisem a také se rozešla se svým dlouholetým caddiem Rafaelem. Nyní se jejím trenérem stal Ian Triggs, který trénuje také Kerrie Webb a Marju Hjorn.  Letos ani neměla moc času na fyzickou přípravu, čehož lituje, ale přiznala se, že si tak alespoň vnesla trochu pořádek do života. Říká, že pokud chce hráčka patřit k těm nejlepším golfistkám na světě, LPGA je pro ni to pravé místo, ale pokud tam není spokojená, není důvod tam zůstávat.

Nyní se tedy bude snažit hrát především turnaje na Ladies European Tour a má v plánu se vypracovat mezi top evropské hráčky. Za dva roky chce zaútočit na místa v Solheim Cupu. Golf je stále její vášní a proto je důležité, aby jí hra bavila, což jí na Ladies European Tour vyhovuje, má tam mnoho kamarádek.

Gwladys nedávno hrála ve Francii, kde si po dlouhé době hru opravdu užívala, i když se jí tolik nedařilo, na Sicílii už ale hrála podstatně lépe. Na LET je podle ní daleko rodinnější atmosféra a golfový duch. Také se herní úroveň hráček stále zlepšuje a je potřeba více bojovat, což před pár lety ještě prý nebylo.


Aneta Zárubová