ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

… a možná přijde i Jessica

21.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ke zhodnocení ročníku 2014 a představení novinek v ročníku 2015 Pilsen Golf Masters sezvala společnost Goram tiskovou konferenci do Obecního domu v Praze.

“S uplynulým ročníkem jsme spokojeni,” řekl novinářům šéf promotérské společnosti Goram Rober Klotz o průběhu Ladies European Tour Sberbank Golf Masters 2014. “Turnaj se vydařil. Už to není jen sportovní akce, je to velká sportovně společenská událost,” doplnil Klotz. Uvedl, že turnaj navštívilo téměř 11 tisíc diváků a že by v příštím roce rád dosáhl návštěvnosti 20.000 diváků. K otázce na ekonomiku turnaje uvedl, že byla vyvážená.

Třídennímu turnaji LET, který se bude konat začátkem srpna 2015, budou předcházet dva turnaje nižší ženské série LETAS, které budou zároveň kvalifikací na “velký” turnaj. Goram spatřuje výhodu srpnového termínu v tom, že se turnaj bude tentokrát konat bezprostředně po dámském majoru – Women´s British Open.

Otázku, které hráčky se účastní ročníku 2015 považuje pořadatel za předčasnou. Naznačil však, že účast přislíbily nejlépe umístěné hráčky minulého ročníku. Goram  jedná s agenturou AMG, která zastupuje významné hráčky, např. Pace, Boulden, Wie, Korda. Naznačil  možnou, i když zatím pravděpodobnostně vzdálenou účast Jessiky Korda. Prize Money se příští rok zvýší až na 300.000 eur.

Goram je zcela otevřen účasti domácích hráček a pro jejich zapojení připravuje ty nejlepší podmínky. “Přeji si, aby českých vlaječek na výsledkové listině vlálo co nejvíce,” těší se Klotz. Jan Jenčovský naznačil rozsáhlý program na podporu českých hráček a jejich vstupu do nejvyšších evropských soutěží. Projekt odtajní později, zatím ještě probíhají jednání se zainteresovanými institucemi.

Na dotaz kolik hracích karet poskytne federaci do turnaje LET v Dýšině Klotz odpověděl: “Považuji za korektnější, když si místa do turnajů hráčky vybojují v kvalifikaci, kterou budou oba turnaje LET Access, než když je rozdělí nějaká instituce.” Na každý turnaj LETAS má k dispozici 48 karet, z toho 28 pro české hráčky.

Na otázku co se osvědčilo a příští rok změní odpověděl Klotz, že se neosvědčila tribuna u jamky číslo osm a výletní lodě.
Naopak se v příštím roce postaví tribuna odpališti číslo jedna, aby diváci viděli odpalující hráčky. Přibude nová tribuna na osmnáctce. Rozšíří se také počet občerstvovacích míst na hřišti.

Vesnička zůstane na stejném místě jako loni, bude však zavedena kyvadlová doprava od klubovny pro její snadnější dostupnost.

 

Odkazy: ... Golf Park Plzeň DýšinaStránky Pilsen Golf MastersStránky LETStránky LETAS

 

.

Počet přečtení: 3 041
Komentáře
 • Daniel napsal:

  Doufám, že titulek je nadsázkou a parafrází oblíbeného komického pořadu z archívu ČTV … Takových marketingových slibů a blábolů už tady bylo a nikdy z toho nic nebylo (ani na mužském turnaji European Tour v ČR) … U hráček a hráčů světové špičky je to všechno jenom o penězích. Z jejich pohledu takového “druhořadého” či “třetiřadého” turnaje se zúčastní pouze, když dostanou pořádné startovné … (Jessicu Korda bych “koštoval” tak na 100.000 USD a má k ČR alespoň nějaký vztah, ale Michelle Wie bude podle mého odhadu podstatně dražší a zaletět se podívat do Prahy si může kdykoli – kvůli tomu opravdu nepřijede …). Ale vypadá to, že to promotér nesliboval na tiskovce napřímo, ale jen jemně marketingově naznačil, že se o něco pokusí, aby alespoň něčím zaujal … Na jiných golfových serverech to novináři uboze “sežrali” i s navijákem a články nazvali trapně bombastickými titulky “Ladies bude třikrát, možná přijede i Korda a Wie”. Naprosto komický (i když tomu z pohledu promotéra rozumím) mi připadá důvod, proč je turnaj pouze třídenní – protože skoro všechny české hráčky (možná kromě Kláry Spilkové) s velkou pravděpodobností neprojdou cutem, tak aby hrály turnaj ještě v sobotu a někdo se na to z českých diváků přišel podívat :-) To je bohužel tragický obraz o českém golfu a to ještě ženský golf je v mezinárodním srovnání oproti mužskému golfu výrazně vepředu … Ach jo, to jsme to dopracovali …
  P.S. Vůbec neříkám, že například letos byl český turnaj LET zorganizován špatně (naopak se mi líbil), ale každý má svůj stín, který nepřekročí … Je to stejné jako u skupiny pana Dědka – místo, aby šli krok po kroku a za několik let se dostali o několik úrovní výše a teprve potom se zabývali “top” myšlenkami, tak se nyní, kdy z celosvětového pohledu znamenají třetí nebo čtvrtou ligu, zabývají marketingovými bláboly typu pořádání Ryder Cupu v ČR … Tito lidé opravdu nemají žádnou soudnost a chtěli by všechno hned a nejlépe bez úsilí … Nějak jim uniká, že například sportovci světové špičky se na vrchol dostali postupnými kroky, teprve po mnoha letech dřiny a že se mistrem světa ještě nikdo v žádném oboru nestal jen tak hned “od stolu” (tedy když vynechám marketingovou umělou realitu a filmy typu Rocky) …

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017