… a možná přijde i Jessica

21.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ke zhodnocení ročníku 2014 a představení novinek v ročníku 2015 Pilsen Golf Masters sezvala společnost Goram tiskovou konferenci do Obecního domu v Praze.

„S uplynulým ročníkem jsme spokojeni,“ řekl novinářům šéf promotérské společnosti Goram Rober Klotz o průběhu Ladies European Tour Sberbank Golf Masters 2014. „Turnaj se vydařil. Už to není jen sportovní akce, je to velká sportovně společenská událost,“ doplnil Klotz. Uvedl, že turnaj navštívilo téměř 11 tisíc diváků a že by v příštím roce rád dosáhl návštěvnosti 20.000 diváků. K otázce na ekonomiku turnaje uvedl, že byla vyvážená.

Třídennímu turnaji LET, který se bude konat začátkem srpna 2015, budou předcházet dva turnaje nižší ženské série LETAS, které budou zároveň kvalifikací na „velký“ turnaj. Goram spatřuje výhodu srpnového termínu v tom, že se turnaj bude tentokrát konat bezprostředně po dámském majoru – Women´s British Open.

Otázku, které hráčky se účastní ročníku 2015 považuje pořadatel za předčasnou. Naznačil však, že účast přislíbily nejlépe umístěné hráčky minulého ročníku. Goram  jedná s agenturou AMG, která zastupuje významné hráčky, např. Pace, Boulden, Wie, Korda. Naznačil  možnou, i když zatím pravděpodobnostně vzdálenou účast Jessiky Korda. Prize Money se příští rok zvýší až na 300.000 eur.

Goram je zcela otevřen účasti domácích hráček a pro jejich zapojení připravuje ty nejlepší podmínky. „Přeji si, aby českých vlaječek na výsledkové listině vlálo co nejvíce,“ těší se Klotz. Jan Jenčovský naznačil rozsáhlý program na podporu českých hráček a jejich vstupu do nejvyšších evropských soutěží. Projekt odtajní později, zatím ještě probíhají jednání se zainteresovanými institucemi.

Na dotaz kolik hracích karet poskytne federaci do turnaje LET v Dýšině Klotz odpověděl: „Považuji za korektnější, když si místa do turnajů hráčky vybojují v kvalifikaci, kterou budou oba turnaje LET Access, než když je rozdělí nějaká instituce.“ Na každý turnaj LETAS má k dispozici 48 karet, z toho 28 pro české hráčky.

Na otázku co se osvědčilo a příští rok změní odpověděl Klotz, že se neosvědčila tribuna u jamky číslo osm a výletní lodě.
Naopak se v příštím roce postaví tribuna odpališti číslo jedna, aby diváci viděli odpalující hráčky. Přibude nová tribuna na osmnáctce. Rozšíří se také počet občerstvovacích míst na hřišti.

Vesnička zůstane na stejném místě jako loni, bude však zavedena kyvadlová doprava od klubovny pro její snadnější dostupnost.

 

Odkazy: ... Golf Park Plzeň DýšinaStránky Pilsen Golf MastersStránky LETStránky LETAS

 

.