Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Googlovat Tigera může být nebezpečné

22.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hledání informací na Googlu může být nebezpečné pro zdraví počítače. Google používáme velmi často pro hledání všech možných informací. Mnozí z nás ale nevědí, že googlováním určitých jmen se vystavují velkému riziku. Platí to hlavně o celebritách. A když jsme u celebrit a golfu, jistě se nám vybaví Tigerovo jméno, právě jeho jméno je jedním z těch nejriskantnějších. Potvrdil to výzkum provedený společností McAfee Inc., výrobcem ochranných počítačových softwarů.

Na listu nejvíce nebezpečných jmen celebrit hledaných online se objevily také Cameron Diaz, Julia Roberts a Jessica Biel.

Podle výzkumu společnosti McAfee’s se zjistilo, že počítačoví podvodníci věří, že tyto celebrity jsou perfektními návnadami pro běžné uživatele, aby navštívili záludné stránky. Mnoho nezkušených lidí na takové stránky klikne a jejich počítač se infikuje. Jakmile je počítač infikován, zmínění podvodníci můžou lidem ukradnout například heslo od internetového bankovnictví, nebo emailu a mají možnost provádět další nelegální činnosti s ukradenými daty.

Spojit jména známých osobností se zákeřnými stránkami je obnošený trik, jak obelstít uživatele, aby si mysleli, že jsou na legitimních stránkách. Společnost McAfee testy učinila v červenci za použití své technologie pro identifikaci nebezpečných webů. Hodnotila se pravděpodobnost, se kterou člověk, který na webu pouze hledal fotky, nebo videa známých osobností, skončí právě na takových záludných stránkách. Ze sportovního světa je nejriskantnější hledat jména, jako je Maria Sharapova (13. místo), Andy Roddick (14. místo), David Beckham (29. místo) a Tiger Woods (33. místo).


Aneta Zárubová