Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

GolfYacht

13.02.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve středu 13. února byla novinářům a odborníkům představena golfYacht, největší golfová loď světa, která je zakotvena na Vltavě u Rohanského ostrova v Praze Holešovicích. Loď by se měla stát zázemín Golf Clubu Marina Praha, jeho provozovatelem je společnost CZGolf. Provoz na lodi bude zahájen 1. března.

První myšlenka tohoto originálního projektu vznikla již před několika lety, kdy ještě Ing. Jan Vlček provozoval soukromé rejdařství v Praze Holešovicích. Sám říká: “Tehdy, při pohledu na to nádherné místo téměř v centru Prahy, jsem si vysnil právě spojení lodí a golfu.“ V té době vznikla i myšlenka na budoucí golfový areál.

K realizaci jeho snu přispělo i to, že stavba klasického zázemí pro golfové hřiště není v záplavové oblasti možná. A tak vzniklo alternativní řešení – klubovna na vodě, plovoucí zařízení, které odolá i povodním.

V Hamburku byla zakoupena loď vyrobená v roce 1979 v Brémách, která sloužila České plavbě labsko-oderské jako plovoucí klubovna. Následovala dobrodružná přeprava z Hamburku do Prahy, kde byla zahájena kompletní rekonstrukce a nástavba dvou palub. Díky návrhu designéra Miro Pisteka, žijícího v Bayreuthu, dostala celá loď „fazónu“ jachty a spolu s ní i nové jméno – golfYacht. V něm se spojila jak výjimečná designérská řešení se zkušenostmi z návrhů interiérů na jachtách, tak i ryzí láska ke golfu.

Na svých 2400m2 obytné plochy nabízí golfYacht 34 originálních pokojů, včetně devíti luxusních apartmánů, exkluzivní restauraci s VIP salónem a terasou, golfshop a wellness s thajskými i klasickými masážemi.

Pozornost upoutá také golfový-konferenční sál vybavený barem a třemi moderními golfovými trenažéry, kde jedinečné technické řešení umožňuje změnit místnost z Golf Baru v konferenční sál nebo taneční parket. Součástí Golf Baru bude i putting green na přilehlé terase. Celou golfYacht zastřešuje rozsáhlá sluneční terasa z týkového dřeva, která na přídi nabízí sluneční lázně a kromě baru zde najdete i golfové odpaliště přímo z největší golfové jachty světa na přilehlý driving range na břehu. Na špici lodě je pamatováno na neopakovatelné mistrovské odpaliště plánované jamky č.1. Ze Sun Decku můžete vyzkoušet svůj golfový um a štěstí při celoročně probíhající soutěži “Hole in one”, kterou golfYacht organizuje pro charitativní občanské sdružení Dobrý skutek.

Cílem golfYacht je nabídnout nejen nadstandardní a výjimečné ubytování, ale i komplexní hotelové služby včetně špičkové gastronomie. Nabídne však i výuku golfu a získání kapitánského patentu na jachty, které si zde můžete vypůjčit nebo i koupit. To, ve spojení s golfovým areálem společnosti CZ Golf a zázemím pro vodní turistiku, vytváří skutečně ojedinělý projekt, s největší pravděpodobností jediný svého druhu na světě. Svůj provoz zahájí 13.2. netradiční tiskovou konferencí, při které představí golfYacht také své špičkové služby. Tím se začne psát další kapitola života této jedinečné lodi. A protože se golfYacht vyznačuje velkou orientací na zákazníka a osobním přístupem k němu, bude i vlastní provoz zahájen zcela netypicky. Od března 2008 budou hosté individuálně zváni, aby si mohli sami vyzkoušet všechny profesionální služby golfYacht. To umožní poskytnutí veškeré péče o každého jednotlivého zákazníka od samého počátku.

Jste srdečně zváni na návštěvu tohoto výjimečného zázemí golfu a jachting.

  

Flash player is not available on your computer.

www.golfyacht.cz
   
GC Marina Praha