Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfové statistiky, opravdu jsou tak důležité?

20.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ZarubovaAneta131_150Golfové statistiky jsou určitě důležité,  jsou jedním z  měřítek, podle kterého se dají odhalit silné a slabé stránky vaší hry.  Snad každý z nás si v golfu prošel fází, kdy si zapisoval výsledky na skórkarty, které pak úzkostlivě skladoval a vytvářel si z nich tabulky. Ty mu pak měly pomoci dojít k závěrům o jeho golfovém pokroku.

Jednoduše se opičíme, přesně tak má vytvořený přehled mnoho profesionálních golfistů, například švédská profesionálka Annika Sorenstam. Hrací statistiky jsou velmi důležitou součástí průpravy profesionálů. Sdělí jim, kde by měli trochu zapracovat a kde mají naopak jistotu.

Bez ohledu na to, jestli jdeme hřiště, byť jen cvičně, si z výsledku děláme obrázek o tom, kolik jsme měli patů, zásahů greenu v regulaci, jaké je procento zásahů fairwaye. Tím, že si údaje schováme, si najednou všimneme detailů, které jsme předtím přehlíželi, nebo ne tak úplně vnímali. Když si někdy jen pro zajímavost zkusíme sečíst, kolik naděláme za jednu hru patů, možná nás číslo vyděsí, ale uvědomíme si, že jen paty zabírajívelmi vysoké procento z  celkového skóre. Budeme tak vědět, že je čas nastoupit na pating green.

Existují lidé, kteří jsou statistikami posedlí, jsou mezi nimi i tací, kteří si rozdělí například i příhry na green do určitých kategorií, třeba podle vzálenosti a dělají si přehled o tom, který typ úderu je nejjistější z dané pozice. Je to celkem chytrý způsob. Na rány, které tak jisté nemáme, se můžeme hned zeptat profesionála a začít se zdokonalovat.

Je tedy dobré si vlastní statistiky někdy vypočítat, ale ať už je to ale jakkoliv, amatéři by se neměli na čísla přehnaně upínat a hru si hlavně užít.

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová