Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfové rukavičky, móda, nebo vybavení?

19.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfové rukavičky, jsou jedním z nejvíce přehlížených prvků golfového vybavení. Když se podíváme na profesionály, většina z nich rukavičky nosí. Výhodou rukaviček je, že pomáhají udržovat čistý grip, což je velmi důležité pro celkový švih. Grip pak také tolik neklouže a navíc zamezují vzniku nepříjemných puchýřů. Výběr vhodné rukavičky není jednoduchá věc, záleží na mnoha faktorech, například na tom, na jakou stranu hrajete, nebo na látce, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Jednou z nejzajímavějších rukaviček je bionická rukavička, která byla navržena chirurgy a má několik vlastností, které pomáhají chránit ruku a umožňují hráči získat lepší kontrolu nad holí. Tyto rukavičky mají na hřbetě ruky a na prstech speciální vycpávky i proti únavě. Doporučuje je i Nadace na boj proti artritidě ve Spojených státech.

Jsou ale časy, kdy potřebujete, aby vaše rukavička odolávala všemožným rozmarům počasí, jako je vlezlá zima, nebo naopak velké horko. Pokud hrajete na podzim, nebo na začátku jara, existují i teplejší verze rukaviček, například z flísu, aby vám nezkřehly prsty. Studené ruce jsou koncem pro švih, jelikož v nich poté ztrácíte cit.

Dále pak také existují tenčí rukavičky, které jsou vhodné do horka a některé z nich mají na hřbetě ruky síťovinu, díky které se ruka opálí a vyhnete se tak typickému golfovému opálení. Některé rukavičky pro ženy mají i prodlouženou prstovou část, aby se do nich golfistkám vešly delší nehty.

Užitečnou pomůckou pro zachování rukaviček v dobrém stavu mezi hrami, je takzvaný tvarovač rukaviček. Díky němu se pak rukavičky nebudou scvrkávat ani mačkat.


Aneta Zárubová