Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

GOLFOVÉ ORLANDO OPĚT OŽILO

03.02.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

orlando1Orange County Convention Centre je již tradičně místem, kde se na konci ledna setkávají všichni, kteří mají co do činění s golfem. A i přes některé těžkosti se organizátoři s tím letošním ročníkem vypořádali vstutku na jedničku.

PGA Merchandise Show

V tradičním čase se konala největší golfová výstava na světě – PGA Merchandise Show v Orlandu. Letošní ročník byl v mnohém jiný než ty předchozí. Jednak se konal v atmosféře navracejícího se růstu v golfovém průmyslu a také měl několik velmi výrazných změn. Tou nejpatrnější pak byla část nazvaná „Equipment Testing Centre“. Organizátoři tak nazvali část výstavního pavilónu, ve kterém se nacházelo přes 40 odpalovacích rohoží. Na těch bylo možno podle libosti vyzkoušet mnoho zajímavých novinek z oblasti golfového vybavení. A že jich je na orlandské výstavě k vidění vždy nespočetně mnoho. Pro milovníky faktu pak dodávám, že výstava se konala již po jednapadesáté a to od 29.ledna do 1.února v prostorách známého Orange County Convention Centre.

Výstavě samotné předcházelo několik zajímavých událostí. Jednou z nich byla na poslední chvíli ohlášená neúčast firmy TaylorMade na letošním Show. TaylorMade tak následoval příkladu firmy PING a Acushnet, které již v minulosti na tuto přehlídku zanevřeli. Důvodem neúčasti těchto firem jsou prý neúměrně vysoké náklady, které se šplhají do miliónů dolarů. Vypadá to, že podobné rozhodnutí učiní v blízké budoucnosti i Cleveland a také několik dalších významných společností je na vážkách.

I přes tyto nepříliš příznivé zprávy se firma Reed Expo, která je společně s PGA pořadatelem soutěže snaží o to, aby spokojeni byli nejen návštěvníci, ale především vystavovatelé. Proto znovu uspořádala na Orange County National Golf Course velkou testovací akci, tedy Demo Day. Pozvaní profesionálové, obchodníci i novináři si dle libosti mohli vyzkoušet všechny nejmodernější modely driverů, želez a dalšího vybavení. Loni se podobná akce konala poprvé a poté, co si získala velmi kladné ohodnocení se k ní pořadatelé znovu vrátili. Budiž řečeno, že k všeobecné spokojenosti zůčastněných. Není totiž nic horšího než jako mlsný pes chodit kolem vyleštěných modelů nejnovější výroby a nesmět s nimi potěšit své chtivé ruce.

PGA Merchandise Show je výstavou určenou výhradně pro ty, kteří působí profesionálně v golfové branži. Ať už to jsou samotní profesionální hráči, obchodníci, majitelé golfových klubů či golfoví publicisté. A i přes neúčast některých gigantů počet návštěvníků neustále narůstá. Ne sice geometrickou řadou, ale i letos si 1200 vystavovatelů na nezájem stěžovat nemohlo. Na 150 tisíci metrech čtverečních se každoročně rozkládá golfový ráj, který se po čtyři dny stává oázou všech golfem postižených jedinců. Také ta letošní oáza se nadmíru vydařila a my se již můžeme těšit na tu další.