Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfové míčky zachraňují

12.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Deep HorizonMáme je v bagu, stále je ztrácíme a někdy máme sto chutí je i rozdupat. Bez míčků by golf nebyl golfem, k čemu všemu nám ale mohou bílé potvůrky posloužit? Zdá se to neuvěřitelné, ale golfové míčky se podílejí dokonce i na záchraně životního prostředí.

Nedávná nehoda ropného vrtu Deep Horizon v Mexickém zálivu způsobila masivní vytékání ropy do moře.  Stalo se tak po výbuchu, ke kterému došlo 20. Dubna. Zahynulo při něm i jedenáct členů posádky. Do moře od té doby každý den vytéká, odhadem 795 000 litrů ropy.

Záchranáři zkouší vše možné, dokonce se na místo snažili umístit obří konstrukci, která měla olej zachytit, ale zdá se, že se zatím nic nedaří. Katastrofa by mohla dosáhnout nevídaného měřítka.

Nyní se tedy společnost BP, které vrt patří, snaží zastavit unikající ropu jiným způsobem. Doufají, že bude úspěšná. Záchranáři se budou snažit ucpat vrt pomocí různých odpadků. Věci, jako kusy pneumatik, golfové míče i lidské vlasy budou pod vysokým tlakem vystřelovány směrem do vytékajícího otvoru.

Generální ředitel BP, Tony Hayward, sdělil, že dostat únik pod kontrolu může trvat řádově další týdny a ž měsíce. Snad golfové míčky pomůžou.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P