ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Golfová latina aneb Diví se i Mr. Bean

27.06.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I rybáři s rozpaženýma rukama často nestačí žasnout, s jakými neuvěřitelnými historkami přichází golfisté. Některé jsou pravdivé, jiné lehce upravené a mnohé docela vymyšlené. Ale hezké! Poznáte, do které kategorie patří příběhy, které jsme vám dnes připravili? My to nedokázali…

Během hry v Hastingsu v roce 1951 dokázal městský radní John Withers zabít jednou ranou dva špačky. „Ptáci letěli blízko u sebe,“ řekl na omluvu svého hrozného činu. „Můj míč zasáhl jednoho a hned druhého.“ Dosud není známo, že by někdo zabil více než dva ptáky jednou ranou.

V roce 1971 byl jmenován pes Chico čestným členem novozélandského Waihi Golf Clubu, nedaleko Hamiltonu. Měl cosi, co bylo popsáno jako »neomylný čenich pro hledání golfových míčů« a během prvních pár měsíců v terénu našel dost míčů, aby vydělal do klubové pokladny v přepočtu několik tisíc korun.

Nejhorší nápad výrobců holí je dílo americké společnosti Sportsman´s Memorial. Jejich unikátním nápadem je speciální umístění zpopelněných zbytků vašich nejbližších. Za poplatek v přepočtu dva tisíce korun vmísí popel do rukojetě libovolné hole, kterou vyberete.

V roce 1927 byla zveřejněna zpráva o muži, který se v Jižní Africe pokusil hrát skrz menší požár v buši. Zanícený golfista nejen, že ztratil míč v hořícím roughu, ale rovněž přišel o bag a hole, na které hladové plameny přeskočily. Jo, tenkrát ještě byly opravdu dřeva…

Ani II. světová válka nedokázala bránit lidem ve hře golfu. Richmond Golf Club v anglickém Surrey stanovil místní pravidla pro válečné období, která obsahovala i větu: hráč, jehož úder je ovlivněn současným výbuchem bomby, může hrát znovu ze stejného místa s jednou trestnou ranou.

Umývač oken David Fitt, se jel projet k areálu Manor House Hotel v Devonu, byl zatčen a téměř ukamenován. Proč? Byl opilý, se svým vozem vjel na golfové hřiště a otočil se na čtvrtém greenu dokola přes ruční brzdu. „Nenávidím ty tlustý bastardy, co hrajou golf,“ řekl Fitt.

Časopis Golf Illustrated přinesl v květnu 1932 zprávu o hráči, jenž zaznamenal hole-in-one díky zemětřesení během kola v Mexico City. Na deváté jamce muž odpálil míč, který se zastavil těsně na kraji jamky. Než se k balónu dostal, aby pohodlně dohrál na birdie, udeřilo zemětřesení a míček skončil v jamce.

Pořádné cross-country si vymysleli v Irsku. Odpaliště je na první jamce hřiště Cill Dara, green na osmnáctce v areálu Curragh, který je vzdálen osm kilometrů. Rekord prý drží amatér Joe Carr, který „jamku“ pokořil 52 údery. V této souvislosti nelze nevzpomenout na Mr. Beana a jeho celodenní minigolf…

.

Počet přečtení: 1 694
Komentáře
 • Jiří Škába napsal:

  Já na rozdíl od pana Musila hraji stále jen míči ohranými, ale ty si také nekupuji. Mám heslo: Sklízet může jen ten, kdo zasel. Tzn. když hraješ jen po fairwayi nemůžeš žádný míč najít, proto hraji, byť neúmyslně, většinou do neprostupného křoví a tam pak sklízím.

 • Ing. Vlastimil Musil napsal:

  Dobrý den!
  Děkuji Vám za zajímavý článek.

  Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že historka i psovi “Chico” je zcela jistě pravdivá.

  Mám totiž takového psa. Je to Český teriér, jmenuje se Fík a publikoval jsem o něm článek v časopise GOLF v září 2010 pod názvem “Vychovejte si věrného caddyho”.

  Díky Fíkovi, který stále na hřištích “ňůrá” v rafu a hledá po čichu míčky, hraji jen novými míči světových značek. Ohrané míče a míče slabších výrobců rozdávám kamarádům v hojmém množství.

  S přátelským pozdravem

  Ing. Vlastimil Musil
  Zlín

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017