Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfová akademie Skopový otevírá 1. dubna

22.03.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Akasko150Karel Skopový senior, Karel Skopový junior a Petr Skopový. Jména rodu, který se podílel na historii českého vrcholového golfu posledních dvaceti let, se spojují do výukového útvaru Golfová akademie Skopový. Akademie zahájí činnost 1. dubna v pražských Hodkovičkách.

 

 

Pro české golfisty všech úrovní a handicapů se od počátku jara nabízí jedinečná příležitost systematicky pracovat na komplexním zlepšení své hry a techniky švihu. V pražských Hodkovičkách bude 1. dubna uvedena mezi golfovou veřejnost Golfová akademie Skopový.
Jak už jméno v názvu akademie napovídá, budou hybnou silou celého projektu členové ze známé golfové dynastie Skopových. Každý z trojice Skopových má golfistům co dát.

Základní filozofií Golfové akademie Skopový je nabídnout golfistům komplexní výuku zahrnující veškeré fyzické i mentální aspekty golfu. Díky sjednocené výuce a tréninkové osnově je cílem akademie posouvat hráčovu kvalitu od základní výuky až k lekcím se specialistou.
Golfová výuka je rozdělena do dvou kategorií:
– všeobecná (HCP 25 a vyšší) – zaměřená na stabilizaci základů a přípravu na tréninky se specialistou
– specializovaná (HCP 25 a nižší) – detailnější tréninky se specialistou na konkrétní činnost

Golfová akademie Skopový nabízí v tréninkovém programu full swing, chipping, putting, pitching, trouble shots, pravidla, strečink, fitness, mentální trénink včeteně course managementu.

Akademie se zaměřuje i na tréninky dětí a mládeže. Metodicky i přímo výukově vede Tréninkové centrum mládeže v Sokolově a v Hodkovičkách a výchově mladých golfistů se věnuje i ve slovenské Skalici. V budoucnu by Golfová akademie Skopový chtěla tato tři centra golfové výuky partnersky propojit (společné kempy, turnaje, zájezdy apod.)

Při tréninku dospělých hráčů se nabízejí možnosti individuální přípravy i motivačně silné trénování ve skupinách.

Karel Skopový senior se věnuje golfu více než 30 let a „golfově“ vychoval nejen své dva syny, ale také celou řadu dalších reprezentantů a kvalitních hráčů z České republiky i ze zahraničí (např. účastnici LPGA a Ladies European Tour Maria Verchenovou Romana Chudobu (mistr ČR 1995), Martu Balkovou (1994,1998), Lukáše Tintěru (2007) , Stanislavu Samkovou (2005), Jakuba Stanislava (2005), Katku (2007) a Marka Růžičkovy, Jana Rybu (2009), Stanislava Matuše (2005) a další).

Většinu své golfové a trenérské kariéry prožil v Karlových Varech, ale v současné době rozšiřuje pole své působnosti i na Prahu a dokonce i na Slovensko. Je uznávaným a vyhledávaným odborníkem na techniku švihu a dokáže předávat své bohaté zkušenosti s golfem ve všech jeho formách.

Karel Skopový senior položil v roce 2004 základy dnešních TCM svojí Koncepcí českého juniorského golfu

Karel Skopový junior patřil na přelomu tisíciletí k nejtalentovanějším golfistům ve střední Evropě a v roce 2000 vyhrál celou EPD Tour. Po pobytu v USA přesunul těžiště svého zájmu na zdokonalování tréninkového procesu, sledování moderních trendů výuky a tréninku a také přípravu soutěžních hráčů. V současnosti trenérsky vede profesionální i amatérské golfisty a vytváří pro ně komplexní tréninkové programy. Tréninkové hodiny dává i velkému množství „rekreačních“ hráčů.
Dvojici renomovaných trenérů doplňuje Petr Skopový, který do projektu akademie přináší herní zkušenosti a rady elitního českého profesionálního hráče . Petr Skopový podporovaný Golf Clubem Sokolov se pravidelně účastní kvalitních zahraničních profesionálních turnajů (Alps Tour, EPD Tour apod.), včetně domácí Pilsner Urquell Czech PGA Tour.
Tým profesionálních trenérů tvoří vedle trojice Skopových také Ondřej Lébl, Jan Bayer, Jiří Daněk, Petr Trčka a Tomáš Matoušek. Součástí trenérského týmu jsou i specialisté na fitness Oldřich Rek a strečink Wanda Vorlová.

První hodiny Golfové akademie Skopový v Golf & Country Clubu v Praze – Hodkovičkách budou odtrénovány 1. dubna 2010.