Golfisté a jejich slavný kamarád Tebow četli z bible

05.02.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Bubba Watson o sobě rád prohlašuje, že je abstinent. Ben Crane prý zase v dětství býval něco jako „hodný chlapeček“. Oba prosazují pozitivní přístup ke světu, zároveň ale mají oba profesionální golfisté smysl pro humor a recesi. Teď tyto dva povahové rysy v sobě spojili a vstoupili na pole víry.

A našli velice vhodného spojence. Do trojice se s nimi přidal hráč amerického fotbalu Tim Tebow. Ten už za univerzitních studií proslul tím, že do černidla, jež si hráči malují pod oči, vypisoval biblické citáty. Po přestupu k profesionálům s tím musel přestat, protože pravidla NFL to nedovolují. Celosvětově se však tento quarterback proslavil poklekem při modlitbě před zápasem.

Minulé úterý se původce fenoménu zvaného tebowing přidal k Watsonovi a Craneovi ke skupinovému studiu bible. Crane o této aktivitě neopomněl informovat své fanoušky na sociálních sítích a hned dal na Twitter fotografii celé studijní skupiny s komentářem: „Zábavné studium bible dnes večer.“

Jejich počínání se velmi zalíbilo všem věřícím a články o nich se objevovaly ve všech možných křesťanských denících, jako je například deník The Christian Post. Jmenovaný křesťanský deník se o profesionálech vyjádřil jako o nejslavnějších křesťanských sportovcích. Ke studiu bible se scházeli v okolí hřiště TPC Scottsdale, kde se v minulém týdnu hrál Waste Management Phoenix Open.

Když Watson vyhrál  v minulém roce Masters, jakmile oblékl zelené sako, prohlásil: „Především bych chtěl poděkovat Ježíši Kristu, svému pánu a spasiteli. Kamarádovi Tebowovi věnoval svůj odznak, na kterém bylo číslo patnáct. Tebow přesně totéž číslo nosí na svém dresu na fotbalovém hřišti, nyní v New York Jets, tak i předtím v Denver Broncos. Crane je rovněž praktikujícím křesťanem. V minulosti se nechal slyšet, že děkuje bohu za to, že mu pomohl překonat zranění zad a vyrovnat se s tlakem kladeným na profesionálního sportovce.

 

Aneta Zárubová