Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfista Maradona: Bude popáté otcem!

27.10.2012 | Pavel Krejča | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Diego Maradona

Jeho levačka uchvátila fotbalový svět. V golfu je však Diego Maradona pravák! Nadšený hráč nyní šlape po greenech kolem Dubaje, kde po trenérském neúspěchu působí jako poradce.
Jednapadesátiletá legenda zůstala věrná zelenému trávníku i po ukončení aktivní kariéry. Velký míč ale nechal bývalý kanonýr Barcelony a Neapole ve skříni a propadl golfu.
Stalo se tak v Havaně, kam ho v roce 2000 osobně pozval kubánský vůdce Fidel Castro, aby se zde léčil z drogové závislosti. Té se zbavoval těžko, ale vypracoval si novou – golfovou.

Z lůžka rovnou na green
Tipněte si, co prvního šel dělat, když mu otrnulo po vážných zdravotních problémech v roce 2004, kdy kvůli srdečním a dýchacím obtížím bojoval o život? No jistě, jeho kroky mířily na golfové hřiště.
„Pohlédl jsem smrti do očí,“ řekl pak v prvním rozhovoru před nemocnicí.
Šampion z mistrovství světa z roku 1986 z Mexika, kde se zaskvěl jak skvělým sólem, tak i boží rukou, se do golfu zbláznil. „Bude ze mě golfový magnát,“ kázal na každém kroku pár týdnů poté, co vzal poprvé do ruky putter.

S holí trénoval jako zvíře
Maradona dokonce oproti svým zvykům trénoval, což se dřív často nedělo ani při fotbale, kde raději žongloval s míčem na všechny způsoby. „Abych se zlepšil, trénuji jako zvíře. Někdy se v noci vzbudím, protože se mi zdá, že jsem při úderu udělal špatný pohyb. To pak vstanu a opakuji si správné postavení v ložnici,“ prohlásil v minulosti.

Golfuje v Dubaji
Geniální fotbalista, ale taky muž závislý na kokainu, to dotáhl k hendikepu 14. Nyní má na golf moře času. Po červencovém vyhazovu z trenérské pozice z klubu Al Wasl zůstal ve Spojených arabských emirátech. V Dubaji dostal funkci čestného ambasadora, ve které bude působit jako poradce a zastupovat město na mezinárodních konferencích.
Peníze mu tam neschází. Za rok si někdejší kouč argentinské reprezentace vydělal na lavičce Al Waslu 100 milionů korun! A další peníze od ropných magnátů mu tečou na konto dál.

Na hřišti křičí
Jaký je golfista? „Někdy mluvím moc nahlas, křičím, rozčiluji se a všichni se na mě zle dívají,“ přiznal fotbalový král, kvůli němuž v Argentině vznikla i Maradonova církev!

Samec Diego
Pro někoho je Diego Armando bůh, v posteli je ďábel. Z prvního manželství má už dvě dospělé dcery, k tomu ještě další holku a syna, k nimž se však nehlásí, i když jsou prokazatelně jeho. Dokonce je již tři roky dědečkem. Ale i tak je to stále pořádný samec. Jeho o osmnáct let mladší partnerka Veronica Ojeda je v pátém měsíci těhotenství! Ta už s Diegem jednoho potomka čekala, v roce 2010 ale nešťastně potratila.

 

.