Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf v Berouně vynesl půl milionu na charitu

30.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve čtvrtek 29. 7. 2010 se konal v Golf Resortu Beroun již čtvrtý ročník golfového turnaje pro občanské sdružení Dobrý skutek. Výnos turnaje je přes půl milionu korun.Peníze půjdou na charitativní projekty podle výběru dárců.

Ve čtvrtek 29. 7. 2010 se konal v Golf Resortu Beroun již čtvrtý ročník golfového turnaje pro občanské sdružení Dobrý skutek. Z téměř 80 hráčů, kteří si sem přišli zlepšit svůj handicap, se zúčastnili i známé osobnosti sportu a kultury. Mezi hráči se objevili například Ondřej Soukup, Lucia Šoralová, Felix Slováček, Ondřej Hejma či Jaromír Bosák. Mezi nehrajícími účastníky, kteří přišli podpořit Dobrý skutek, byli například Marian Jelínek (trenér hokejové Plzně a zakladatel sdružení Dobrý skutek). Předávání cen s jemnou dávkou humoru moderoval Vlasta Korec. Zúčastnili se i někteří klienti Dobrého skutku.

Jak se hrálo a kolik se vybralo
Hrálo se na 18 jamek, stableford a nejlepší ženou turnaje se stala Renata Císlerová a nejlepším mužem Milan Gütter. 
Podrobné výsledky lze nalézt zde .
Charitativního golfového turnaje pro občanské sdružení Dobrý skutek se zúčastnilo téměř 80 hráčů a VIP osobností, přičemž na startovném se vybralo 345 000 Kč, dále za dražbu předmětů a další dary se během dne vybralo více než 168 000 Kč. Jak je už v Dobrém skutku dobrým zvykem, noví majitelé předmětů si mohou vybrat, na který charitativní případ jejich peníze půjdou a následně sledovat na webových stránkách vývoj vybraného charitativního případu.

Celkem se tedy na charitativní účely vybralo přes půl milionu korun.

 

Pozvání přijali i klienti sdružení
Celý den byli na turnaji přítomní i někteří klienti Dobrého skutku. Barbora Hrubá, předsedkyně sdružení, k tomu v závěrečném projevu uvedla: „My v občanském sdružení Dobrý skutek nebereme přítomnost hráčů a všech, kteří se zúčastnili, jako něco samozřejmého.  Velmi si vážíme všech, kteří přišli podpořit naše sdružení a tím zejména naše klienty, kterým se snažíme pomáhat. Hráči, jejich doprovody i další hosté se zde mohli na vlastní oči přesvědčit, jak a komu jejich peníze skutečně pomáhají. Jsme rádi, že přijali naše pozvání i někteří naši klienti a tak ukázali ostatním, že jsou to také bytosti se svými přáními, radostmi i strastmi, jako každý jiný.“

Na závěr příjemného golfového dne si Dobrý skutek připravil překvapení. Za přihlížení několika desítek přítomných hráček a hráčů, kteří přišli a udělali dobrý skutek, předala předsedkyně sdružení Bára Hrubá mechanický invalidní vozík panu Janu Novotnému (více info zde). Tento mladý sympatický muž s roztroušenou sklerózou, díky které je upoután na vozík, se stal klientem Dobrý skutek teprve nedávno. O to větší měl radost z nového invalidního vozíku.

Občanské sdružení Dobrý skutek tímto děkuje všem zúčastněným hráčkám a hráčům, dárcům, sponzorům a partnerům turnaje. Velký dík patří též Golf resortu Beroun za perfektní zázemí a výbornou spolupráci.