Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf Show 2007

18.03.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golf show 2007 probíhá v pražském Veletržním paláci v Holešovicích od soboty 17. do pondělí 19. března. Výstava je největší ve své dvanáctileté historii. Stotři vystavovatelé obsadili všechny přízemní prostory a podzemí. Zvýšil se počet zahraničních vystavovatelů z oblasti golfové turistiky. Poprvé je k dispozici driving range, na kterém mohou návštěvníci vyzkoušet první odpaly. Zaplněná plocha představuje širokou nabídku golfové výstroje, vybavení , doplňků a služeb. Velmi důležitou částí výstavy je sekce Golfové turistiky.

GolfShow největší, nejnavštěvovanější, nejlepší. Všechny tyto přívlastky se hodí na golfovou výstavu, která ještě v pondělí 19.3. probíhá ve Veletržním paláci v Praze. Výstavní plocha zasáhla i do dříve opuštěných zadních prostor přízemí a vytekla i do podzemních prostor bývalého kina, kde je umístěn driving range.
Golfové hole, bagy, oblečení, obuv, míče, rukavice, týčka, doplňky, simulátory, velké bugginy, ruční a elektrické vozíky, literatura, časopisy, videa, stroje na údržbu hřišť, vybavení hřišť, cvičební pomůcky a mnoho další golfových parádiček je k vidění na Golfshow 2007. Více v obrazové části reportáže.

Pro běžného návštěvníka neviditelnou, ale nesmírně důležitou je funkce výstavy jako styčného bodu golfové incomingové turistiky. Státní agentura CzechTourism, která se v posledních letech ve spolupráci s Českou golfovou federací a CGTA intenzivně zabývá propagací českého golfu v zahraničí, zaštiťuje na výstavě sekci Golfová turistika.
CzechTourism je na výstavě přítomna vlastním stánkem a je pořadatelem semináře Golf Tourism. V tomto semináři představil CzechTourism svoji bohatou činnost ve prospěch golfové turistiky v České republiky zástupcům klubů, cestovek a novinářům. Přednášeli Helena Kopecká, Marie Jehličková, Nora Dolanská a Jaroslav Kunzl.
Zásluhou CzechTourismu a sdružení CGTA získala Česká republika obchodně velmi důležitý titul „Neobjevená golfová destinace 2007“, který zajišťuje zájem zahraničních cestovních kanceláří o golfové pobyty v České republice. Výstava je ideálním styčným místem pro jednání cestovek a klubů, pro ještě lepší využití této významné příležitosti dostat do České republiky co největší počet turistů. Helena Kopecká, koordinátor golfových aktivit státní agentury CzechTourism apelovala na kluby, aby vedly a publikovaly statistky návštěvníků.
Rozhovor z Helenou Kopeckou, přineseme v nejbližší době.

„S letošní výstavou jsem spokojená“ řekla pořadatelka GolfShow, čtyřnásobná mistryně České republiky v golfu z let 1984-1988 Anna Marie Zemplinerová, kterou všichni oslovují Amara. „Nejoblíbenější novinkou je Driving range, který je v suterénu, v bývalých prostorách kina. Je 45 metrů dlouhý a 20 široký, má šest odpalovacích pozic, dva trenéry, kteří dávají lekce úplným začátečníkům. Návštěvníci si tam cchodí zkoušet demo hole.“ Řekla Amara.

Na výstavě měla premiéru publikace Andreje Halady – Golf křížem krážem po Česku

Letošní výstava určitě zboří návštěvnický rekord. V sobotu i v neděli byly výstavní haly plné. Očekává se dobrá návštěvnost i v poslední den, v pondělí.

Linky na společnosti uváděné v článku najdete v Adresáři českého golfového internetu

Z archivu Golf.cz

11. ročník 2006
   
10. ročník 2005
   
8. ročník 2003
   
7. ročník 2002
   
6. ročník 2001
   
5. ročník 2000

Stránka Golfshow