Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Miss Golf Edita Urbanová: Díky golfu jsem měla krásné dospívání

30.12.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A
UrbanovaEdita

Edita Urbanová

Nejkrásnější českou golfistkou se stala Edita Urbanová, která koncem listopadu ovládla 15. ročník soutěže Miss Golf 2015 a suverénně získala korunku.

„Být Miss Golf je milé a doufám, že díky titulu se mi naskytnou nové příležitosti, na které sama nechci čekat, ale chci jim jít naproti. Rozhodně jsem to nečekala. Cílem mé účasti v soutěži nebyla korunka, ale užít si celý měsíc příprav a hlavně finálový večer,“ říká rodačka z Benešova u Prahy Edita Urbanová.

Překvapilo vás vítězství v soutěži Miss Golf?

Vsechny

Miss Golf 2015

Největší favoritkou na Miss Golf 2015 byla pro mě Katka Studničná. Když ji vyhlásili jako první Vicemiss, tak jsem si sama řekla: „Ty brďo, vítězka bude ale velké překvapení“. A když pak vyhlásili moje jméno, ani jsem si neuvědomovala, co se vlastně stalo. A to mi pak trvalo ještě následující celý den.

Jak jste se připravovala na finále?

Celý listopad byl pro mě dost náročný. Přes týden jsem chodila do práce a o víkendu nacvičovala na finálový večer. Do toho jsme dostaly několik domácích úkolů, které jsem se snažila dodržovat jako např. trénink chůze na podpatcích, správně jíst, cvičit, atd.

11737890_406256002914953_8930996769244065594_n

Vítězka Golf.cz Tour

Proč jste jako vítězka nepostoupila do semifinále Miss ČR?

Je pravda, že Miss Golf automaticky postupuje do semifinále Miss ČR, ale mě se to bohužel netýkalo, jelikož už nesplňuji věkovou hranici. I přesto jsem byla pozvána na semifinále, kde jsem společně s ředitelkou Miss Golf Veronikou Zajdlovou podporovala náhradnici, druhou Vicemiss Kristýnu Hořejší, která jako jediná splňovala věkový limit. Ta se ale bohužel do finále Miss ČR neprobojovala. Kdybych se semifinále zúčastnila, tak bych to brala s nadhledem, ale vážila bych si té zkušenosti, stejně jako účasti v Miss Golf.

Chtěla byste se uplatnit radši v modelingu nebo v golfu?

Edita Urbanova

Semifinalistky Miss Golf

Rozhodně v golfu. Příští rok se chystám přejít k profesionálním trenérům a dále se vzdělávat v celosvětově uznávané metodice výuky golfu TPI. Co se týče mimo golfových aktivit, už jsem dostala nabídku od jedné agentury, ale beru to jako něco nového a proč to nevyzkoušet.

Jaké byly vaše golfové začátky?

11717587_406256422914911_8066819311370485351_o

Na Golf.cz Tour

Když mi bylo 10 let, tak se maminka rozhodla, že mě přihlásí do nějakého sportovního kroužku. Samozřejmě první volbou byl tenis, ale tím, že můj strýc Luboš Štika je profesionální trenér, tak rozhodnutí bylo snadnější. Když mi dal první lekci, tak se zmínil, že jsem celkem šikovná a maminka se toho hned chytla. Ze začátku mě golf nebavil, ale když začaly přicházet první úspěchy, tak jsem se do něj zamilovala a začala na sobě makat. Díky golfu jsem měla krásné dospívání, na které vždy budu ráda vzpomínat. Momentálně mám HCP 4,7, ale hraji spíše rekreačně. Golf beru jako příjemný odpočinek s přáteli a už se nesnažím lámat herní rekordy.

Máte nějaké oblíbené hřiště?

To je těžká otázka. Každé hřiště a klubovna má své kouzlo a atmosféru. Moc ráda se vracím do Karlových Varů, které jsem reprezentovala v mládežnických turnajích a soutěžích družstev. A na Konopiště, což můj domovský klub, jsem se dokonce stala jednou z prvních členek s pořadovým číslem 26.

Organizujete i golfové tábory, trénujete radši děti?

Edita UrbanovaJedno léto jsem měla v kuse prázdninové dětské tábory. Můžu říct, že to byl masakr, ale přesto děti jsou pro mě číslo jedna. Je to hravější a zábavnější. Už téměř neumím používat jiné názvosloví než pupíček, hůlka, praporek a pět dřepů… Děti jsou jako houba, všechno do sebe rychle nasávají a já mám velkou radost, když je golf baví a těší se na tréninky se mnou.

Věnujete se trénování na plný úvazek?

Pracuji jako Key Account & Event Manager v Kácově a hřiště se chystáme příští rok otvírat. Jedná se o 27 jamkové hřiště projektované panem Ing. Liborem Jiráskem. Hřiště bude výjimečné především prostředím, do kterého je zasazeno a jistě ovlivní celkový dojem ze hry. Zatím více prozrazovat nebudu, ale hráči se mají rozhodně na co těšit.

Edita UrbanovaAbsolvovala jste i stáži v British International School, jaké to bylo?

Byly to krásné tři měsíce v Londýně, kde jsem si uvědomila, že jsem přírodní typ a spíš bych si dokázala představit život ve Finsku, kde jsem byla dříve v rámci studijního programu Erasmus. Nejnáročnější pro mě bylo to velké město a shon milionu lidí, před kterými se sice můžete schovat v přírodě, ale vzdálené přes hodinu cesty od centra. Naopak nejzábavnější a zároveň nejkrutější byla spolupráce s Italy, kterým BIS patřila. Tak nespolehlivou a chaotickou organizaci jsem ještě neviděla. Například mi jednou zatelefonovali, že se musím okamžitě vystěhovat z ubytovny a nemám se na nic vyptávat. Posléze jsem se dozvěděla, že škola dluží nemalou částku ubytovně, do které jsem se později znovu vrátila, ale na své náklady.

Pamatujete si, kde a kdy jste vyhrála svůj první golfový pohár?

Tak to bylo v Čechii, kam jsem jezdívala trénovat a hrát dětské zimní turnaje a je ještě z minulého století. Můj první pohár venku jsem vyhrála v roce 2000 na Líšnici, kde jsem porazila samé dospěláky.

Edita UrbanovaPovedlo se vám někdy na turnaji zahrát eso?

Zatím jsem zahrála jen jedno a to minulý rok na Albatrossu. V rámci soutěže „Beat the Pro“, kdy na tříparové jamce soutěží klienti, účastníci komerčního turnaje, s „profi“ golfistou o cenu za tzv. nearest to pin, tedy kdo bude na jednu ránu blíže k jamce. Naštěstí to pánové nebrali jako porážku, ale jako velký úspěch, který jsme náležitě oslavili a to rovnou třemi panáky.

A jak si představujete ideálního partnera – golfistu?

Moji bývalí partneři byli převážně golfisti a současný je též, takže jako ideálního partnera si představuji hráče, s kterým můžu trávit hezké chvíle na golfu a soutěžit s ním o kafíčko či čištění holí.