Golf Cirkus – další pokus o rekord

29.06.2018 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_GolfCirkusVážení milovníci golfu, mnozí z vás jistě zaznamenali, že v roce 2016 se dva herci Pavel Nečas a David Suchařípa rozhodli, že odehrají všechna česká golfová hřiště, kterých v tu dobu bylo registrováno Českou golfovou federací 105, za 80 dní.

Tento husarský kousek se jim povedl a agentura Dobrý den je zaregistrovala do české Guinessovy knihy rekordů. Zdolali na své pouti 4500 km ve dvou obytných vozech, nachodili 800 km a ztratili 500 míčů.

Celou akci nazvali Golf Circus.

K jejich golfovému rekordu se vždy na jeden den přidali jejich kamarádi umělci, sportovci i další milovníci golfu. Chtěli tím dokázat, že golf je hra pro každého a že si zaslouží větší pozornost.

Jejich cílem nebyl samotný rekord. Chtěli svým činem vzbudit větší zájem o golf, který je díky minulému režimu stále považován za poněkud elitářský, drahý a nesmyslný sport. Drtivá většina golfistů však ví, že golf je jeden z historicky nejstarších sportů na světě, který přináší fantastické zážitky ze hry v nádherném prostředí. Soustředění, fyzickou náročnost, um a relaxaci. Pochopili, že golf může hrát každý.

Golf Circus chce ve své činnosti pokračovat, samozřejmě trochu jinou formou. Golf Circus by rád pozdvihl větší zájem o tento výjimečný sport a přilákal k němu větší počet lidí, kteří tomuto fenoménu doposud nepodlehli. Golf Circus na své 80denní pouti absolvoval mnoho rozhovorů s majiteli, či managery hřišť, kteří se svěřovali se svými radostmi, ale hlavně strastmi, které udržování golfových hřišť přináší. Každý z golfistů určitě zažil tu úžasnou pestrost hřišť, kterou nám česká republika nabízí. Byla by velká škoda, kdybychom o ni přišli a česká a moravská golfová hřiště by začala zanikat. Ztratili bychom tím i naši pestrost hry a možnost se na hřiště vůbec dostat. Golf Circus by rád tomuto trendu a úpadku zabránil a proto přichází s programem pro rok 2018.

Golf Cirkus Rekord 24/7

Golf Circus si nedá pokoj a stýská se mu po rekordech! Je to však především proto, aby se o golfu opět více vědělo. Dne 23.7. v pravé poledne zahájí GC svůj druhý pokus o rekord do Guinessovy knihy rekordů, který ukončí následujícího dne, opět v pravé poledne!

Pokusí se odehrát sedm různých hřišť během 24 hodin.

12.00 – Beroun
15.30 – Albatros
19.00 – Zbraslav
22.30 – Černý most
02.00 – Mstětice
05.30 – Benátky nad Jizerou
09.00 – Mladá Boleslav

GC má na každé hřiště tři hodiny a půl hodiny na přejezd. Černý Most a Mstětice budou hrát ve tmě. Odhadovaná délka rekordu je cca 80km. Uvidíme.

.