Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf Channel musel odvolat svého reportéra z turnaje

19.02.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfová televizní stanice, Golf Channel, musela v pátek odvolat svého reportéra, Jima Graye z turnaje Northern Trust Open, kvůli nevhodnému chování v kauze pozdního příchodu Dustina Johnsona na start turnaje.

Johnsonův caddie, Bobby Brown, měl totiž špatný čas začátku prvního kola. Byla to chyba, která hráče stála dvě rány a málem také diskvalifikaci.

Brown řekl, že Gray přišel k Johnsonovi zrovna, když byl na cestě ke čtrnáctému odpališti, aby se ho zeptal, proč přišel pozdě. Když hráč pak podepisoval svou kartu, Brown řekl Grayovi, že prostředek kola nebyl zrovna vhodný čas na kladení otázek tohoto typu.

Na reportérovo chování reagoval mluvčí Golf Channelu, Dan Higgins slovy: „Naším cílem je poskytnout divákům nejlepší možný golfový přenos. Vše ostatní je medvědí služba, proto, abychom nezpůsobovali další zmatky, jsme se rozhodli Jima odvolat.“

Jak s neomaleným reportérem Golf Channel naloží, zůstává jejich interní záležitostí. Bylo to již podruhé za posledních šest měsíců, co Gray způsobil Golf Channelu problémy.

Na tiskové konferenci PGA Championship se také dostal do sporu s kapitánem Ryder Cupu, Corey Pavinem. Tehdy tvrdil, že mu Pavin řekl, že Tiger Woods bude hrát na volbu kapitána, Pavin stál za tím, že nic podobného neřekl. Podle Pavina ho navíc smělý reportér označil za lháře.

Johnson ve čtvrtek jen o vlásek unikl diskvalifikaci. Jeho caddie si spletl časy a v době, kdy je ohlásili na odpališti, byli ještě na drivingu, což znamenalo dvě trestné rány. Měli jen pět minut, aby se dostavili na odpaliště a unikli diskvalifikaci. Podařilo se jim to jen o deset sekund.

Podle Browna a Steva Strickera, který byl v Johnsonově flightu, reportér na Johnsona čekal na delším přechodu mezi třináctou a čtrnáctou jamkou.

Po ukončení turnaje, Johnson reportérovo nevhodné chování v interview pro Associated Press nezmínil, ale Stricker byl viditelně rozzlobený, když o reportérově počínání informoval.

Aneta Zárubová