Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

GARCÍA ZOPAKOVAL ROK 2001

01.12.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Španěl Sergio García měl důvod k radosti na Nedbank Golf Challenge, kde zvítězil tak jako v roce 2001 nad domácím golfistou. Senzační zprávu pustil do světa také Tiger Woods, který nabídl sňatek své plavovlasé přítelkyni Elin.

Tiger Woods a Elin Nordegren

Naprostou senzaci způsobil v minulém týdnu Tiger Woods. Nebyl to však jeho golfový výkon, který vyvolal mezi veřejností tolik zájmu. Na světlo světa se dostala zpráva, že při romantické procházce se svou přítelkyní, švédskou modelkou Elin Nordegren se Tiger Woods „konečně“ osmělil plavovlasou krásku požádat o ruku. Vše se prý událo velmi rychle a podle Woodsova agenta Marka Steinberga datum svatby ještě známo není. Že by Woods získal inspiraci na základě svatebního oznámení svého kedíka Steva Williamse, který se k tomuto kroku odhodlal jen o týden dříve? Ať tak či onak bude jistě svatba Tigera Woodse s Elin jednou z nesledovanějších golfových událostí v následujícím roce.


Nedbank Golf Challenge
Gary Player Country Club, Sun City, Jižní Afrika

Konec dobrý, všechno dobré – mohl si říct Sergio García na turnaji v Sun City. Po nepříliš vydařené sezóně, ve které se trápil především se svým švihem se mu forma vrátila v pravou chvíli. Na jednom z nejlépe dotovaných turnajů na světě Nedbank Golf Challange se rozpomněl na své kvalitní výkony a především jeho jméno se objevovalo na vrcholu výsledkové listiny. Mezi osmnácti pozvanými golfisty nebylo slabých soupeřů – Ernie Els, Retief Goosen, Vijay Singh a další zvučná jména. Nicméně mladičký Španěl se na hřišti Gary Player Country Club cítil jako doma a pokoušel se přidat další titul z tohoto turnaje do své sbírky. V roce 2001 totiž ve stejné soutěži brilantním čipem přímo do jamky ukončil naděje domácího Ernieho Else na zisk titulu, o který spolu bojovali v rozehrávce.
Letos se drama opakovalo jen s tím rozdílem, že barvy Jihoafrické republiky hájil Retief Goosen. Ten se na vedoucího Garcíu dotáhl až v posledním kole, ve kterém smazal Španělův náskok jedné rány a oba tak skončili shodně na výsledku mínus 14. O vítězi tedy opět rozhodovala jamka číslo šestnáct s parem tři, tedy stejná, na které před dvěma lety smutně skončil Ernie Els. Historie se opakovala a mladý Španěl, který v lednu oslaví 24.narozeniny si nabízenou příležitost vzít nedal. Retief Goosen se tedy musel spokojit s druhým místem, když jeho putt na poslením greenu do jamky nespadl. García své birdie proměnil a odměnou mu mimo křišťálového poháru ve tvaru golfového míčku byl i šek na 1,2 milionu dolarů.
Na třetím místě skončil o tři rány zpět letošní vítěz US Money Listu Vijay Singh.