Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

FURYKOVI SE NA HAVAJI LÍBÍ

08.12.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jim Furyk dokázal, že ve svém málem domácím prostředí mu to svědčí a zvítězil na PGA Grand Slam. Novou sezónu European PGA Tour začal skvěle Ir Padraig Harrington, který zvítězil v Hong Kongu.

PGA Grand Slam
Poipu Beach, Poipu Bay Course, Havaj

Na havajském ostrově Kauai se odehrálo tradiční klání vítězů letošních major turnajů, které má název PGA Grand Slam. Poprvé v jeho historii se zde sešli čtyři golfisté, kteří vyhráli major vůbec poprvé ve své kariéře. Turnaj, který se hraje pouze na dvě kola byl dotován částkou 1 milion dolarů a dějištěm mu bylo hřiště Poipu Bay Course. Nejlépe si vedl vítěz US Open Jim Furyk, který se hned v úvodním kole ujal vedení a to ani přes nápor držitele zeleného saka z US Masters Mikea Weira nepustil. Historicky první Kanaďan, který kdy vyhrál major zde skončil druhý a o plných deset ran zpět se na bronzovém stupínku objevil Shaun Micheel, kterého na toto klání nominovalo vítězství v PGA Championship. S posledním místem se tak musel spokojit mladičký Ben Curtis, který v červenci letošního roku překvapivě vyhrál British Open. Jim Furyk, který většinu svého volného času tráví právě ve své rezidenci na havajském ostrově Maui si z celkové částky připsal na své konto vítěznou prémii ve výši 400 tisíc dolarů.
Výsledky:
1. Jim Furyk -9
2. Mike Weir -1
3. Shaun Micheel +1
4. Ben Curtis +2

European PGA Tour 2004 – Omega Hong Kong Open
Hong Kong Club, Hong Kong

Začátek nového ročníku evropské PGA Tour se již tradičně odehrává nejprve v Asii. Omega Hong Kong Open měl tentokráte nebývale silné obsazení a bylo zajímavé sledovat, komu bude hřiště Hong Kong Club svědčit nejlépe. Mezi těmi, kteří pomýšleli na mety nejvyšší byl i loňský vítěz tohoto klání Švéd Fredrik Jacobson, ale nakonec skončil třetí. O bronzový stupínek se musel rozdělit ještě s Dánem Thomasem Björnem, Darrenem Clarkem z Irska a mladým Angličanem Chrisem Ganem.
Dramatické chvíle si diváci vychutnávali až do posledních okamžiků. Jihoafričan Hennie Otto totiž skvělým výkonem útočil na první pozici Ira Padraiga Harringtona. Ten potřeboval k vítězství zahrát na posledních dvou jamkách dvě birdie, aby Jihoafričana porazil. Strojově přesnou hrou to nakonec dokázal a vynikajícím birdie puttem na poslední jamce završil své první vítězství v novém ročníku evropské profesionální série.
„Na šestnácté jamce jsem zjistil, že Otto vede o ránu a tak jsem musel hrát hodně agresivně“, odpovídal již s úlevou Harrington.“Soustředil jsem se velmi usilovně na poslední tři jamky a jsem rád, že jsem dokázal zvrátit nepříznivý vývoj tohoto turnaje a zvítězit.“ Vítěznou prémií mu bylo tradiční červené sako, pohár a šek na necelých 100 tisíc euro.
Výsledky:
1. Padraig Harrington -11
2. Hennie Otto -10
3. Fredrik Jacobson, Darren Clarke, Thomas Björn,Chris Gane -7