obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

FURYK ODRÁŽÍ NÁPOR WOODSE

04.08.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jednoruký muž zabíjející hada v telefonní budce opět slavil úspěch, když na turnaji Buick Open porazil i světovou jedničku Tigera Woodse. Alex Čejka také předvedl vcelku kvalitní výkon a skončil 38. Na evropské scéně se hráči zchladili na Scandinavian Masters ve Švédsku a všechny předčil mladíček Adam Scott.

US PGA Tour – Buick Open
Warwick Hills GC, Michigan

Ani drtivý závěr světové jedničky Tigera Woodse již nemohl změnit fakt, že turnaj americké PGA Tour Buick Open vyhrál Jim Furyk. Muž s velmi netradiční technikou švihu se tak již podruhé v sezóně radoval z prvenství a dokázal, že titul z US Open nebyl náhodný. Furyk sice na British Open neprošel cutem, ale jinak jsou jeho letošní výsledky více než přesvědčivé – z 19 turnajů skončil 13krát v první desítce. Do závěrečného kola víkendového turnaje, který se hrál na hřišti Warwick Hills v Michiganu vstupoval Furyk s náskokem jedné rány. Dvě birdie na úvod finálového dne tento odstup ještě zvětšily. Furyk hrál klidně a hlavně bez chyb, což se nedalo řici o jeho soupeřích. Tiger Woods, který v minulém týdnu vzbudil rozruch především svým rozhodnutím vrátit se ke starému golfovému driveru Titleist a odložit hůl svého hlavního sponzora Nike se trápil především s puttováním. Spousta neproměněných birdie šancí ho stála možnost obhájit titul z loňského roku. I přesto zahrál v nedělním finále sedm birdie a jediné bogey a jen dvě rány ho dělily od prvního místa. Společně s Woodsem se o stříbrnou příčku rozdělili ještě Chris DiMarco, Briny Baird a Geoff Ogilvy.
Jim Furyk dokázal v posledních pěti letech vždy alespoň jednou v sezóně zvítězit. Letošní ročník US PGA Tour je však pro něj více než úspěšný – po překvapivém vítězství na majoru si tak na Buick Open připisuje již druhé vítězství.
Alex Čejka se po týdenním odpočinku opět vydal na travnaté kolbiště. V nedělním finále nezahrál jediné bogey, přidal pět birdie a především díky tomuto dobrému výsledku se nakonec umístil na dělené 38.příčce.

Výsledky:
1. Jim Furyk (68-66-65-68) -21
2. Tiger Woods (69-65-69-66) -19
2. Chris DiMarco (67-64-71-67) -19
2. Briny Baird (70-68-65-66) -19
2. Geoff Ogilvy (70-65-69-65) -19


European PGA Tour – Scandic Carlsberg Scandinavian Masters
Barseback GC, Švédsko

Evropská profesionální série se v těchto tropických vedrech přesunula do Skandinávie, přesněji do švédského Barseback Golf Clubu na turnaj Scandinavian Masters. Své čtvrté vítězství v kariéře si zde připsal mladý Australan Adam Scott. Také on vstupoval do posledního dne turnaje z vedoucí příčky a nikdo z jeho soupeřů ho z ní nedokázal sesadit. Nejblíže se k němu dostal další mladíček, teprve 21letý Nick Dougherty ze Skotska. Ten nakonec skončil na samostatném druhém místě jen díky svému birdie na poslední jamce celého turnaje. Předstihl tak krajana Andrewa Coltarta, Švéda Roberta Karlssona a Lukea Donalda, kteří svorně obsadili třetí příčku. 23letý Adam Scott si díky tomuto vítězství připíše na své konto prémii ve výši 316 tisíc eur.
Výsledky:
1. Adam Scott (70-71-67-69) -11
2. Nick Dougherty (67-69-74-69) -9

[Gallery not found]