DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Furyk je v elitním klubu č. 17

17.09.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jim Furyk

Elitní klub hráčů, kteří na oficiální akci PGA zahráli pod 60, čítá s čerstvým přírůstkem Jimem Furykem sedmnáct osobností. Absolutní rekord drží dva muži. Prvním je Rjo Išikawa, který na turnaji The Crowns 2010 patřícím do série Japan Golf Tour zahrál 58 úderů. Poštěstilo se mu to ve finálovém kole a turnaj vyhrál.

Druhý autor 58 ran je Jason Bohn, který tento výkon předvedl v roce 2001 na turnaji Bayer Championship na Canadian Tour. Rovněž to bylo ve finále a rovněž zvítězil.

Výsledek 59 úderů viděli diváci v patnácti případech. Prvním, kdo to dokázal, byl Al Geiberger v roce 1977 na PGA Tour, zatím posledním Jim Furyk na právě skončeném BMW Championship v pátečním druhém kole. Pak ale klesl až na třetí místo. V letošním roce se výkon podařil ještě Willu Wilcoxovi a Rusellu Knoxovi na Web.com Tour.

Jedinou ženou, která se dostala do elitní společnosti, je Annika Sörenstam. V roce 2001 předvedla 59 úderů na LPGA Tour ve druhém kole turnaje Standard Register Ping, který nakonec vyhrála.

Na European Tour nikdo pod 60 úderů nezahrál. Nejblíže k tomu měli s 61 ranami Chinnarat Phadungsil, Craig Lee a Tiger Woods, neboť WGC – Bridgestone Invitational patří i do evropského kalendáře.

Na Challenge Tour výkonem 59 úderů šokoval Adrien Mork v roce 2006. Povedlo se mu to při druhém kole na Moroccan Classic. Ve stejném roce se o shodný výkon postaral Martin Kaymer na EPD Tour ve druhém kole Habsberg Classic.

Mezi případy, které nejsou v oficiálním seznamu uvedeny, patří i 59 úderů Garyho Playera. V roce 1974 se mu to podařilo na Brazil Open, ale latinsko-americká série Tour de las Américas nebyla zařazena mezi oficiální soutěže.

Protože se jim to přihodilo při kvalifikacích, nepočítají se kola s hodnotou 59 úderů Šigekimu Marujamovi, Davidu Gossettovi ani Harrisonu Frazarovi. Phil Mickelson číslo vykouzlil na turnaji PGA Grand Slam of Golf, který ovšem hrají jen čtyři vítězové major akcí.

Počet přečtení: 1 346
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017