Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Frogman na hřišti

12.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

frogmanGolf, jak je vidno, skýtá opravdu mnoho pracovních příležitostí. Existují taková golfová doprovodná zaměstnání, o kterých by mě nenapadlo uvažovat, ostatně, jak jsem se přesvědčila po své poslední hře na jednom z nejúžasnějších Queenslandských hřišť, Indooroopilly Golf Club. S kamarádem jsme odpálili na pětiparové první jamce, ale můj míček s logem, které navrhovala moje malá sestra Verunka, si to bohužel namířil směrem k vodě. Tyhle míčky od sestry miluji a vždycky, když nějaký ztratím, je mi to pak líto, ale, co se dalo dělat.

Když jsme si tak kráčeli po fairway k lstivému jezírku, abychom se přesvědčili, že opravdu polapilo můj míček, všimli jsme si na hladině divného bublání. Bohužel byl míček opravdu ve vodě, ale nás už teď zajímaly obří bubliny vycházející s hlubin rybníka, který byl vybudován, jako nádrž na zavlažování hřiště.

Nevěřícně jsme oba hleděli na podivný úkaz a dohadovali jsme se, co by to mohlo být. Nemuseli jsme moc dlouho hádat, z vody se po chvíli vynořila lidská hlava zahalená do potápěčské kukly a brýlí.

Vodní muž se na nás otočil a asi si všiml našeho překvapení, hned nás radši pozdravil a usmál se. Když jsme se pobaveně otočili k odchodu, ozvalo se za námi: „Nechcete nějaký míčky?“

Zvědavě jsem se na neoprenového mužíka podívala a došlo mi to, žádný údržbář, ale takzvaný „frogman“, neboli potápěč, který v rybníce loví míčky. Napadlo mě, že by mohl zkusit najít můj míček, a tak jsem k němu přišla blíž a začala vyprávět dojemnou historku, jak mi míček sestra s láskou dávala a teď je tam v té hnusné špinavé vodě. Frogman věděl, kam mířím a hned mi vysvětlil, že míček nenajde ani, kdyby chtěl, že jich je tam dole hodně a navíc žádná tam není vidět kvůli bahnu. Prý se musí řídit hmatem. Chápala jsem to a smutně odešla, přesto jsem mu ale míček popsala.

Po úžasném slunném dni na hřišti jsme pak ještě s kamarádem zamířili do baru u klubovny. U jednoho ze stolů tam seděla známá tvář. „Kde jenom jsem toho člověka viděla? No jasně, je to ta tvář z neoprenové kukly.“ Frogman mě poznal a usmál se.

Sedli jsme si o stůl vedle a po chvíli k nám žabí muž přišel, sedl si vedle a přede mě položil míček s ptáčkem, kterého malovala Verunka. „To není možný. Našel ho.“ Až do večera nám pak frogman vyprávěl o svém životě, jak se ke své profesi dostal a kolik míčů tak průměrně vyloví. Pokud by vás zajímalo, jak takový frogman žije? Počkejte si na článek Na golf v ploutvích, který tu budete mít do týdne.

 Aneta ZárubováAneta75L

 

ilustrační foto:  www.barakuda-diving.cz