Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

FLESCH PŘEKONAL DEFICIT SEDMI RAN

05.05.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Steve Flesch sice do posledního kola vycházel se ztrátou neskutečných sedmi ran i přesto se nakonec stal vítězem, když v rozhehrávce porazil Boba Estese. Alex Čejka tentokrát neuspěl. Na evropské Tour se dařilo Švédovi Gronbergovi a mezi ženami byla nejlepší Grace Park.

US PGA Tour – HP Classic
English Turn Golf and Country Club, New Orleans

Na dalším pokračování série US PGA Tour – turnaji HP Classic of New Orleans nebyla nouze o překvapivé okamžiky. Nakonec se o vítězi celé soutěže muselo rozhodovat v play-off.
Čtyřdenní turnaj vstupoval v neděli do svého finálového kola, do něhož z prvního místa vstupoval Scott Verplank. Měl náskok tří ran před svými pronásledovateli a zdálo se, že mu vše hraje do karet. Nicméně silný vítr, který se nad hřištěm English Turn proháněl učinil z finálového kola doslova loterii. Verplank se začal velmi brzy strachovat o výsledek a to mu svazovalo ruce. Chyboval a místo zvyšování náskoku zůstával stále na „dostřel“ ostatních hráčů. Toho chtěli využít ostatní a jmenovitě Bob Estes a Steve Flesch patřili mezi ty, kteří zle dotírali na vedoucího Verplanka.
Poslední jamky hřiště English Turn mají pověst jedněch z nejtěžších na US PGA Tour a právě zde se rozhodují výsledky turnajů. To se doslova potvrdilo i zde, když Scott Verplank naprosto nezvládl svůj finiš. Bogey na 16. jamce ho sice stále ještě nechávalo na děleném vedoucím místě avšak následoval úplný kolaps. Na poslední jamce zahrál Verplank double-bogey a propadl se rázem až na třetí místo. Potvrdil, že hra na jistotu s sebou přináší většinou jen obavy o výsledek a tento pocit vede jen málokdy k vítězství.
Verplankova zaváhání mohli tedy využít Estes a Flesch. Steve Flesch, který začínal svůj nedělní hon za vítězstvím o celých sedm ran za prvním místem se vypjal k velice dobrému výkonu. Zahrál sedm pod par, když birdie na patnácté jamce ho posunulo na konečných mínus 21. Vzhledem k tomu, že Flesch začínal své kolo mnohem dříve stál při kolapsu Verplanka již dávno na tréninkovém odpališti a poslouchal závěr turnaje v rádiu.
Estes své poslední birdie dne zahrál také na jamce číslo 15 a tak bylo jasné, že o vítězi se bude rozhodovat v play-off. Estes i Flesch se tedy postavili znovu na odpaliště jamky číslo 18, na které v průběhu nedělního finále bylo zahráno birdie pouze dvakrát. To očividně nevadilo Stevu Fleschovi, který dlouhým puttem poslal míček rovnou do jamky a na překvapeného Estese tak zbylo jen druhé místo. Pro Steva Flesche to bylo teprve první vítězství na US PGA Tour a na své konto si tímto připsal rovných 900 tisíc dolarů.
Turnaje se účastnil také Alex Čejka, který však do finálových bojů mezi posledních 70 golfistů nepostoupil.
Výsledky:
1. Steve Flesch (67-70-65-65) -21
2. Bob Estes (66-66-66-69) -21
3. Scott Verplank (65-63-67-74) -19

European PGA Tour – Italian Open
Gardagolf, Brescia

Evropská PGA Tour sehrála svůj další díl v italské Brescii, kde byl na programu již 60.ročník turnaje Italian Open. Ani toto kulaté datum však do řad startujících nepřilákalo nejužší evropskou špičku a tak o se na soupisce objevilo mnoho jmen z nižších soutěží.
Na evropském turnaji se poprvé v této sezóně objevil Skot Colin Montgomerie, který nakonec skončil na děleném druhém místě společně s Ricardo Gonzalesem a Jose Manuelem Larou.
Vítězem se na hřišti Gardagolf stal Švéd Mathias Gronberg, pro kterého je to již čtvrtý triumf na nejvyšší evropské PGA Tour.
Výsledky:
1. Mathias Gronberg (71-67-68-65) -17
2. Colin Montgomerie (70-67-71-65) -15
2. Ricardo Gonzales (67-70-66-70) -15
2. Jose Manuel Lara (69-68-71-65) -15

LPGA Tour – Michelob Light Open
Kingsmill Resort and Spa River Course, Williamsburg

Také ženská profesionální soutěž LPGA pokračovala dalším turnajem – Michelob Light Open. Vítězkou se stala Grace Park, která vstupovala do posledního kola z vedoucí příčky, ale úvod se jí příliš nevydařil. Zahrála double-bogey na první jamce a bogey na druhé a čtvrté a rázem byl její náskok smazán. Ani tento katastrofální začátek jí však nezlomil a nakonec se v hvězdami nabitém startovním poli, kde nechyběla ani světová jednička Annika Sorenstam (skončila nakonec šestá) mohla radovat z vítězství. Druhá skončila mladá Američanka Cristie Kerr.
Výsledky:
1. Grace Park -9
2. Cristie Kerr -8
2. Lorena Ochoa -8
2. Karrie Webb -8
[Gallery not found]