Finále VI. Pošumavské golfové ligy

14.10.2013 | Tomáš Petrů - PGL | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V sobotu vyvrcholila Pošumavská golfová liga (PGL) tradičním Finále v Hořehledech. Známe tak nejen nové šampiony, ale i nováčka, all star flight nebo rodinu roku.

Po celý rok, ve dvaceti turnajích v různých formátech (včetně týmového nebo jamkovky) a na deseti různých hřištích nejen v Čechách soutěžilo na 70 hráčů a hráček od školáků po důchodce, od singlistů po padesátčtyřky, od Klatováků po příbramské.

Nemoci a deště sice na poslední chvíli odradily několik golfistů, nakonec však počasí ukázalo příjemnou tvář a hecování při společném zahájení věštilo pěkné ukončení sezony. Už dříve si titul jamkového mistra zajistil Zdeněk Pilousek a ještě nikomu se tak tento titul nepovedlo obhájit.

Sestavení flightů Finále odpovídalo postavení v žebříčku a přestože o titulu bylo prakticky rozhodnuto, o další místa tak účastníci bojovali „tváří v tvář“. Rozhodnuto nebylo například o v každém sportu prestižním ocenění nováček roku. PGA má svého Jordana Spiethe. Jenže ten skončil až sedmý, PGL nováček šestý! Spieth vyhrál jednou, nováček PGL dvakrát. Navíc je o rok mladší. A navíc loni soutěžil o Miss golf… ano je to Markéta Mochnáčová. Další plaketu, za skokana roku, si odnesl Radek Kvapil, když si z loňského 28. místa polepšil na 5. příčku.

V ženské kategorii turnaj ovládla letošní suverénka Hana Majerová, mezi muži souboj o druhé místo v žebříčku vyhecoval k nejlepšímu výkonu sezony Františka Šálka. Trofeje nejdelších odpalů našly majitele v Markétě Mochnáčové a Martinu Obytovi. Nearest to pin se měřilo pouze jednou, v prvním flightu jako první odpaloval Zdeněk Pilousek a ostatní už neměli nárok.

Dá se říci, že kovaná putovní trofej šampionů se vrací domů, do Klatov. Jen jednou, vloni, se stalo, že by na poháru nebylo jméno nikoho z rodiny Majerů. Letos si tedy manželé Hana a Josef Majerovi po zásluze berou titul zpět – Pepa popáté, Hanka dokonce pošesté!

V golfu a v PGL zvlášť ale nejde jen o výsledky. Důležitá je společenská stránka a parta golfových přátel. Proto mezi sebou členové PGL volí All star flight, tedy lidi s přátelským přístupem ke golfu, kteří přinášejí pohodu mezi spoluhráče, přispívají k rozvoji golfu a PGL. Prostě lidi, které byste měli nejraději ve flightu. Je to těžká volba… letos nejvíc hlasů dostali Karel Bayer, Josef Majer, Tomáš Petrů a Zděněk Pilousek.

Nezbývá než přečkat zimu a těšit se na další ročník!

Kompletní statistiky 6. ročníku PGL
Žebříček
Počet turnajů: 19 + jamkovka
Počet hřišť: 10
Průměrný počet bodovaných hráčů: 25
Nejpilnější hráč: František Šálek (19)
Nejvyšší průměr bodů na turnaj: Pavel Mašek (36,2) a Bára Blažková (13)
Nejvíc bodů brutto (před odečtem): František Šálek (566), Hana Majerová (163)
Nejvíc vítězství: Roman Kobásko, Radek Kvapil, Ondřej Zdrha – 3, Hana Majerová 5 (celkem si vítězství připsalo 20 různých hráčů)
Skokan roku: Radek Kvapil
Rodina roku: Majerovi
Nováček roku: Markéta Mochnáčová
All Star fligh: Karel Bayer, Josef Majer, Tomáš Petrů, Zdeněk Pilousek (39 lidí dostalo aspoň 1 hlas)
Mistr v jamkové hře: Zděnek Pilousek
Šampioni: Josef Majer, Hana Majerová .