ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Fenomén Folajtár

03.04.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na našich hřištích je běžným obrázkem vídat naše profíky, jak učí naše amatéry a začátečníky pronikat do tajů golfu. Proto naší pozornosti nemohl uniknout doposud neznámý člověk, který se pohybuje po Erpetu a dělá to naopak. Učí naše profíky a nejlepší amatérské hráče. Šel jsem se ho zeptat a dozvěděl jsem se: “Ano, učím zdokonalovat putt, nejdůležitější úder v golfu.” Ten člověk se jmenuje Jiří Folajtár. Učí jich mnoho. Z těch, kteří se nebojí přiznat, že se zdokonalují u amatéra, můžeme jmenovat například našeho vynikajícího profesionála Jakuba Kučeru (na obr. vlevo) a první dámu českého golfu Zuzku Mašínovou. Jiří Folajtár s nimi trénuje výhradně puttování. Putt je velmi důležitý úder a každé zlepšení techniky přináší výsledky na výši skore. Podle ohlasů naučit umí a zlepšení jsou patrná.
Dovolil jsem se zeptat pana Folajtára, kde získal tuto vzácnou “kvalifikaci” ?
“Dvatřicet měsíců jsem na Světovém poháru dráhového golfu nenašel přemožitele” řekl. “Trenéra jsem měl v Asii kde jsem hrál i několik národních pohárů. Hrál jsem i minigolf a různé druhy dráhového golfu. V minulých letech jsem v zahraničí předváděl i exhibice(puttování zády k jamce,dvěma puttery najednou,v sedě na židli,se zavřenýma očima…). “Bořím mýty při výuce puttování. Moje metody tréninku jsou osvědčené, ale nejsou identické s těmi knižními. V tréninku předvedu 200 úspěšných jednometrových puttů”, sdělil nám Jiří Folajtár.

Požádal jsem, nechtěl-li by se o své zkušenosti podělit s našimi čtenáři ve “Škole puttování Jiřího Folajtára”. Souhlasil s výhradou: “Ano, ukážu mnohé ze své školy. Ale všechno zveřejnit nehodlám. To už se Vaši čtenáři musí naučit u mě.”

Těšme se tedy na první díl.

[Gallery not found]
Počet přečtení: 3 060
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017