Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Federační server 2008

08.02.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Před startem sezony, na jaře letošního roku, dojde k významné události v životě České golfové federace. Po sedmi letech provozu bude spuštěna zbrusu nová verze federačního serveru. Na jeho rekonstrukci byla přidělena státní dotace. "Starý" federační server slouží golfistů již 7 let, byl spuštěn 1. dubna 2001. Do dneška spočítal výsledky přes 20.000 turnajů, 12,2 milionů jamkových výsledků, které odehrálo přes 635.000 hráčů. Jeho stávající možnosti však již byly vyčerpány a bylo nutné přistoupit k zásadní rekonstrukci.
Na to, co nového server přinese, jsme se zeptali generálního sekretáře ČGF, pana Miroslav Holuba.

Proč k rekonstrukci federačního serveru došlo
Federační server byl poprvé spuštěn před sedmi lety. Vývoj golfu v české republice byl za posledních 7 let velmi dynamický. V dnešní době už server pro tak velkou členskou základnu prostě nestačí.

Kdo rekonstrukci provedl a kdo se na ní podílel
Byl sestaven speciální tým z odborníků ČGF, mohu jmenovat Dálu Procházku, Bolka Bobčíka, Petra Somola. V druhé řadě to byli odborníci ze společnosti CT Group a následně budoucího provozovatele, společnosti T-systém.

Na jaké softwarové technologii a na jakém hardwaru bude server postaven a provozován
Zakladem softwaru je Oracle, základem hradwaru je IBM.

Jakou měrou se na hodnotě přestavby federačního serveru podílel státní grant
I přestože to byla poměrně vysoká dotace, podílela se z části, asi z šedesáti procent, neboť Česká golfová federace musela vynaložit svoje prostředky na dobudování serveru ČGF. Do budoucna počítáme s tím, že toto číslo půjde nahoru a ČGF bude muset vynaložit ještě více prostředků.

Kdy bude nový server spuštěn, kdy se mohou golfisté těšit na novou tvář federačního serveru
Všichni, kteří se podílejí na tomto projektu dělají maximum pro to, aby Server byl spuštěn ještě před Konferencí ČGF, tedy před 15. březnem tohoto roku.

Co bude hlavní novinkou nového serveru
Počítáme s tím, že vzniknou dvě prostředí: jedno prostředí pro kluby, kde funkcionalita bude podobná jako v minulých letech a druhé prostředí bude portál ČGF, kde bude veliká spousta změn počínaje grafikou, náplní a informovaností.

Co přinese nový server klubům
Převážně to bude komfortnější práce s daty a lepší zabezpečení těchto dat.

Do přinese nový server uživatelům
Převážně to bude lepší inormovanost hráčů golfu, bude to lepší grafika, lepší navigace. Chceme vytvořit takové prostředí, aby bylo pro hráče golfu co nejjednodušší, nejpřehlednější, aby se daly najít veškeré informace co nejefektivněji.

Jsou připraveny nějaké nové "vychytávky"
Ano jsou, nechte se překvapit, po konferenci 15.3. tyto vychytávky budete schopni na serveru nalézt.

Na jak dlouho je tato nová verze federačního serveru naplánována
My si rozhodně uvědomujeme, že to nebyla malá investice a že to bude "never ending story". Finanční prostředky, které jsme vložili byly nemalé a budou ještě větší. Domníváme se, co se týče hardwaru, měl by vydržet alespoň 4 roky, co se týče softwaru tak 6-8 let.

Video verze rozhovoru
Flash player is not available on your computer.

Z archivu Golf.cz:
   
Podpis smlouvy 9.10.2000
   
Předání verze 1.0 – Karlštejn 4.6.2001