Federační Midi otevírají třetí sezónu – na Karlštejně vítězí Zelinka a Šubrtová

13.05.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Markéta Šubrtová a David Zelinka

Středa – 2. kolo
Karlštejnské hřiště hráče hodně potrápilo. Přestože na nebi nebyl téměř ani mráček silný vítr, husté roughy a pomalé greeny zvýšily  výsledky většiny hráčů o mnoho ran. Ostřílení hráči, u kterých známe karlštejnské výsledky kolem paru,  kroutili na svými skorkartami nevěřícně hlavou. Hra se díky roughům  a hledání míčů také dost protáhla, vyhlašovalo se před sedmou hodinou.

Muži: Mužskou část turnaje si mezi sebou rozdělili domácí hráči David Zelinka a Filip Tenkl, kteří jako jediní dokázali zahrát obě kola pod 80 úderů.  Oba hráli skvělý golf. David Zelinka se v druhém kole zlepšil o dvě rány (77,75 +8) a zvítězil. Filip Tenkl hrál obě kola stejně (77,77 +10) a získal druhé místo. O sedm ran dále skončil na třetím místě Petr Chajda z Black Bridge (77,84 +17).
Na 11. pozici skončil Roman Šebrle  (83,83 +22).

Ženy: Jestliže v prvním kole zahrála pod osmdesát ran pouze Šubrtová z GC Praha, v druhém kole se tato hranice posunula o deset ran. Devítkou nezačíná pouze skore Markéty Šubrtové, která zahrála 80 ran a zvítězila rozdílem několika tříd (72,80 +8).  Na druhém místě, o 23 ran zpět, skončila   Martina Plachá z GC Semily (85,90 +31), na třetím Markéta Spohrová z GC Black Bridge (86,94 +36).

Úterý – 1. kolo.
Muži: Karlštejnské hřiště s perfektními greeny a vysokými roughy důkladně prověřilo účastníky premiérového turnaje. Pouze tři muži se dostali pod hranici osmdesáti úderů. Petr Chajda, Filip Tenkl a David Zelinka zahráli 77 úderů (+5) a dělí se o vedení po prvním kole. Turnaje se účastní i Roman Šebrle, který přenocuje na 15. místě (+11).

Ženy: Dominance Markéty Šubrtové mezi midamatérkami je výrazná. Jako jediná žena dnes zahrála pod osmdesát ran a jako jediná z celého startovního pole mužů i žen zahrála osmnáct jamek v paru (E) . Od druhé Martiny Plaché (+13) ji dělí třináct úderů.  Na třetím místě přenocuje beřovická Markéta Spohrová (+14).

Třetí ročník té mladší ze dvou midamatérských túr, které se v Česku hrají, začíná v úterý na Karlštejně. Při premiéře “federačních” midů budou na startu známá jména této kategorie jako jsou Rotter, Svátek, Zelinka,  Tenkl, Bouška, Foldin, Hakl, Černý, Staněk, Pivoda, Krajný nebo Rančák.
Z ženských jmen si dobře pamatujeme Šubrtovou, Uhrovou, Budínovou, Plachou, Dědkovou nebo Šimkovou. Chybět bude šestinásobná midamatérská mistryně ČR Martina Fulínová (Dorníková), která bude hrát až mezinárodní mistrovství. Loni na Karlštejně zvítězili Marek Šulc a Markéta Šubrtová.

Odkazy: … GC KarlštejnHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.cz

Počet přečtení: 2 534