Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Faldo Series potřetí v Telči

23.06.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vítězové kategorií.

Neděle – 23.6.2013 – finálové kolo

Absolutně nejlepšími hráči třetího ročníku Faldo Serie se v Telči stali Vítek Novák a Marie Luňáčková. V jednotlivých věkových kategoriích zvítězili a pozvánku na Grand finále získali (na obrázku zleva) Karolína Kohoutová, Marie Luňáčková, Václav Lébl, Martin Hromádka a Vítek Novák.

 

Přehled medailistů:

 


V pořadí již třetí ročník české kvalifikace na finále celosvětové série juniorského golfového turnaje Faldo Series se uskuteční přesně za týden (21. – 23. června) v Golf Resort Telč.

Stejně jako v předchozích ročnících vítězové jednotlivých kategorií získávají pozvánku na  Faldo Series Grand Final. Při dalším vítězství se kvalifikují až na nejvyšší evropskou profesionální ligu – European Tour  a Ladies European Tour. Pro české hráče je to nejjednodušší cesta, jak okusit profesionální golf. Vyhrát stačí „pouze“ dvakrát.

Také v letošním ročníku se rýsuje skvělé obsazení. V Telči hrají 4 hráči s kladným HCP. Mezi jinými přivítáme přední české juniory: Vítka Nováka, Šimona Zacha, Martina Hromádku, Marušku Luňáčkovou, Karolínu Kohoutovou, zahraniční ofenzivu můžeme očekávat např. od skvělé Marlies Krenn.

V průběhu všech tří dnů budou pro hráče připraveny tzv. „workshopy“ s trenérem Keithem Woodem – osobním trenérem Sira Nicka Falda. Kvalita jeho výuky a suchý anglický humor jsou již pověstné.

Součástí samotného turnaje je i veřejná akademie pro děti ze středních a základních škol v Telči i širším okolí.

Předskokanem této velké mezinárodní sportovní akce bude otevřený turnaj AM-AM

(1 juniorský amatér a 3 dospělí hráči) konající se 20. června, a to ve formátu Texas Scramble.

Pořadatelem turnaje je společnost CZ Golf, ředitelem turnaje je Oldřich Šámal.

Hřiště

Golf resort Telč, který má par 72 a jeho délka ze žlutých odpališť je přes 6000 metrů, je situován v překrásné přírodě kraje Vysočina, pouhé tři kilometry od historického centra města Telč, které je součástí UNESCA.

Informace o turnaji

Turnaj je zařazen do Světového golfového amatérského žebříčku, neboli R&A World Amateur Golf Ranking. Výsledky jeho účastníků do 18 let se tak budou budou započítávat do Mládežnického žebříčku ČGF.

Turnaj se hraje v pěti různých věkových kategoriích:

Chlapci: 12-16 let, 17-18 let, 19-21 let

Dívky: 12-16 let, 17-21 let

Historie turnaje

The Faldo Series byla založena Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě vzhůru.  V roce 2006 následovalo založení The Faldo Series Asia a v současné době se ročně odehraje přes třicet turnajů v pětadvaceti zemích po celém světě, včetně  VB, Evropy, Jižní Ameriky, Středního východu a Asie.

V současné době je kladen velký důraz na podporu juniorského golfu, proto se The Faldo Series rozšiřuje i do zemí střední a východní Evropy – jako je Česká Republika, Polsko, Slovensko a Rusko.

The Faldo Series je jedinou akcí svého druhu na celém světě. Vyhledává talenty ve věku 12-21 let a pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál díky sérii turnajů, která kombinuje získání zkušeností s vrcholovou akcí a rady expertů z oblasti golfu, včetně Nicka Falda samotného.  Vzhledem k velmi malým bariérám při přihlašování  se turnajů ročně zúčastní přes 5 000 dětí.

Z mnohých vítězů Faldo series jsou dnes významní profesionální hráči jako např. Nick Dougherty, Marc Warren, Rory McIlroy, Oliver Fisher, Yani Tseng a Melissa Reid.

 

.