Faldo Series – druhý ročník

22.05.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pořadí druhý ročník kvalifikace na finále celosvětové série juniorského golfového turnaje Faldo Series se uskutěční ve dnech 22. – 24. 6. 2012 v Golf Resortu Telč.

Mladí nadějní hráči mají další možnost, jak se díky výhře kvalifikovat až na nejvyšší evropskou profesionální ligu – European Tour a Ladies European Tour. Pro české hráče je to nejjednodušší cesta, jak okusit profesionální golf. Doslova a do písmene stačí dvakrát vyhrát.

Vítězové z jednotlivých kategorií dostanou pozvánku na Faldo Series Grand Final, které se každoročně koná v severoirském resortu Lough Erne. Hřiště navrhoval sám Sir Nick Faldo a nedávno bylo vyhlášeno sedmým nejlepším golfovým hřištěm Velké Británie.

Historie

The Faldo Series byla založena Sirem Nickem Faldem v roce 1996 s cílem dát příležitost mladým lidem poznat golf a zároveň podpořit nadějné juniorské golfisty na jejich cestě vzhůru k nejvyšším metám.  V roce 2006 následovalo založení The Faldo Series Asia a v současné době se ročně odehraje přes třicet turnajů v pětadvaceti zemích po celém světě, včetně  VB, Evropy, Jižní Ameriky, Středního východu a Asie.

V současné době je kladen velký důraz na podporu juniorského golfu, proto se The Faldo Series rozšiřuje i do zemí střední a východní Evropy – jako je Česká Republika, Polsko, Slovensko a Rusko.

The Faldo Series je jedinou akcí svého druhu na celém světě. Vyhledává talenty ve věku 12-21 let a pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál díky sérii turnajů, která kombinuje získání zkušeností s vrcholovou akcí a rady expertů z oblasti golfu, včetně Nicka Falda samotného.  Vzhledem k velmi malým bariérám při přihlašování  se turnajů ročně zúčastní přes 5 000 dětí.

Stejně jako na podporu již zkušenějších golfistů se Nick Faldo soustředí i na přiblížení golfu dětem, které zatím neměli možnost si golf zkusit. Díky golfovým akademiím mají děti z okolí možnost poznat základy hry a kdo ví, možná se za pár let přihlásí i do Faldo Series jako účastníci.

Informace o turnaji

Společnosti CZ Golf a.s. se podařilo zajistit licenci na pořádání turnaje Faldo Series Czech Championship na následujících šest let. V roce 2012 se bude turnaj konat ve dnech 22.-24.6.2012 a místem konání bude opět Telč.

Mezi hlavní novinky patři především protáhutí turnaje na tři hrací dny. Díky tomu je turnaj zařazen do Světového golfového amatérského žebříčku, neboli R&A World Amateur Golf Ranking. Turnaj také patří do Kalendáře mládeže pod hlavičkou ČGF, stejně tak jako výsledky jeho účastníků v kategoriích 12-16 let se budou započítávat do Mládežnického žebříčku ČGF.

Turnaj se hraje v pěti různých věkových kategoriích:

Chlapci:

  • 12-16 let
  • 17-18 let
  • 19-21 let

Dívky:

  • 12-16 let
  • 17-21 let

Vítězové z jednotlivých kategorií dostanou pozvánku na Faldo Series Grand Final, které se každoročně koná v severoirském resortu Lough Erne. Hřiště navrhoval sám Sir Nick Faldo a nedávno bylo vyhlášeno sedmým nejlepším golfovým hřištěm Velké Británie. Tato událost se započítává do R&A World Amateur Golf Ranking, přičemž vítězové této akce dostanou pozvánku profesionální tour EUROPEAN TOUR a LADIES EUROPEAN TOUR.

Pro hráče budou v průběhu všech tří dnů připraveny tzv. „workshopy“ s trenérem Keithem Woodem, což je osobní trenér Sira Nicka Falda. Kvalitu jeho výuky a suchý anglický humor si v prvním ročníku pochvalovali všichni zúčastnění hráči, mezi jinými jeho služeb využili i Ondřej Lieser a Kateřina Růžičková.

Součástí samotného turnaje bude i veřejná akademie pro děti ze středních a základních škol v Telči i širším okolí.  V loňském roce se této akce zúčastnilo kolem osmdesáti dětí, které měly možnost pod dozorem trenérů jak vyrazit na hřiště a vidět při hře naše nejlepší mladé hráče, tak si posléze samotný golf vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že mnoho dětí přišlo i na opakovanou sobotní akademie, dá se říci, že je golf jako sport zaujal. Doufáme, že je za pár let na Faldo Series budeme taky moci přivítat.

Více informací o přihlášení, o Faldo Series Grand Final stejně jako o samotném Siru Nicku Faldovi na jdete zde: www.czgolf.cz/faldo-series