Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Faldo Series vyhráli Luňáčková a Zuska

29.06.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Zleva-Matthew Faldo, Jiří Zuska, Martin Bek

Zleva-Matthew Faldo, Jiří Zuska, Martin Bek

Ve dnech 26. – 28. 6. 2015 hostil Golf resort Telč juniorský turnaj Faldo Series Czech Championship.

Startovalo 137 juniorských hráčů a hráček ve věku 12 – 21 let, kteří  se utkali v pěti věkových kategoriích o neoficiální titul nejlepšího českého juniorského golfisty.

Ve větrném nedělním počasí udržel celkové vedení Jiří Zuska junior, před obhájcem z loňského roku Šimonem Zachem.

Františka Luňáčková porazila svoji sestru Marii a oba tak dokonali nástup mladší věkové kategorie, který je snad předzvěstí příchodu brzkých golfových úspěchů pro celou Českou republiku.

Novinkou pro letošní rok bylo zařazení cutu po úvodních dvou kolech, díky kterému došlo k navýšení celkové kapacity turnaje. To umožnilo juniorským hráčům i s dvouciferným handicapem vyzkoušet si pravý sportovní golf a porovnat svoji výkonnost s těmi nejlepšími. Do nedělního kola postoupilo již jen 73 nejlepších juniorů a juniorek.

Františka Luňáčková

Františka Luňáčková

Na hladký průběh turnaje dohlížel osobně Matthew Faldo, generální ředitel celosvětového Faldo Series a syn šestinásobného vítěze turnajů kategorie major Sira Nicka Falda. Během celého turnaje probíhala pro hráče golfová akademie pod vedením Faldova osobního trenéra Keithe Wooda.

Stejně jako v minulých letech se i letos hrálo o pět pozvánek na světové Grandfinále, které se pravidelně koná v podzimním termínu na některém ze špičkových světových resortů pod značkou Faldo.

Mezi dívkami napříč všemi kategoriemi zvítězila Františka Luňáčková z kategorie dívek 17-21 let, která si během prvních dvou kol vypracovala pohodlný náskok na druhou Gabrielu Robertu Vítů, pozdější vítězku kategorie dívek 12-16 let, a třetí Terezu Meleckou.

Skvělé golfové výkony byly vidět i v kategorii chlapců napříč bez rozdílu věku. Zde s celkovým skóre 211 ran (-5) zvítězil Jiří Zuska jun., který díky skvělým úvodním kolům (68-68) nastupoval do závěrečného dne s náskokem 4 ran před největším favoritem Šimonem Zachem (72-68).

Jiří Zuska po odpalu

Jiří Zuska po odpalu

V nedělním finále oba junioři předvedli strhující souboj, ale Zuska svůj tenčící se náskok o dvě rány uhájil a odváží si z Telče nejen prvenství v kategorii chlapců 12-16 let, ale také prestižní trofej pro absolutního vítěze turnaje.

„První dvě kola jsem zahrál fantasticky a měl jsem tak před závěrečným kolem klidné spaní. I přesto, že jsem v nedělním větru udělal pár chyb, náskok mi umožnil kontrolovat situaci,“  komentoval své vítězství Zuska.

Šimon Zach

Šimon Zach

Z kategorie chlapců 17-18 let postupuje na celosvětové Grandfinále Jan Bryčka, v kategorii chlapců 19-21 let si pozvánku na Grandfinále odváží druhý Patrik Jeřicha, neboť vítěz kategorie Šimon Zach si účast zajistil svým druhým místem na letošním Faldo Series Asia Grandfinal v čínském Mission Hills.