Mistři Michael Alexander Mjaaseth a Paula Schulz Hanssen

EGA – European Young Masters (EYM), Kunětická Hora
(25. – 27.7.2019)

Sobota – finálové kolo
Finálové třetí kolo zůstalo pro bouřku nedohráno a turnaj byl zkrácen na 36 jamek.
Platí tedy výsledky druhého kola a vítězi v individuální soutěži se stávají Nor Michael Alexander Mjaaseth (-14)a Němka Paula Schulz-Hanssen(-8).
V Poháru národů zvítězilo Německo před Francií a Holandskem.
Osud nebyl spravedlivý ke Španělu Jose Luisovi Ballesterovi. Před přerušením v 16:50 vedl se skore -17 a jasně kráčel pro vítězství. O titul ho mohl připravit pouze česky mluvící Němec Yannick Malik, který na něj ztrácel jeden úder. Počasí a zrušení kola Španěla o možnost vítězství připravilo.
V dívčí soutěži o osm ran jasně vedla usměvavá Němka Schulz-Hanssen a dohrávka by na výsledek už neměla vliv.

Z českých hráčů splnili očekávání chlapci. Filip Jakubčík skončil na 6. místě (-6) Dan Hlaváček na 8. místě (-5).
Naopak, od dívek se očekávaly lepší výsledky. Denisa Vodičková obsadila 25. místo (+3),Tereza Chlostová 38. místo (+7).

Družstvo České republiky získalo 7. místo v Evropě.

Chlapci:
Oba čeští hráči jsou v první desítce pořadí.
V druhém kole zahrál Dan Hlaváček skvělých 67 ran, pět pod par a vylepšil svojí pozici o 18 příček. Nyní je na 8. místě (-5).
Filip Jakubčík zopakoval výkon z předchozího kola 69 ran, tři pod par a posunul hlouběji do první desítky na parádní 6. místo (-6).

Ve vedení zůstal Nor Michael Alexander Mjaaseth (-14). Dnes hrál dva eagle, pět birdie a tři bogey, 66 ran, šest po par.  Vede o dva údery před Španělem Jose Luisem Ballesterem (-12). Třetí pozici obsadil Thajec Pongsapak Laopakdee (-10).

Leaderboard chlapci

.

Dívky:
Denisa Vodičková dnes hrála 72 ran, čtyři birdie a čtyři bogey ,v paru. Poskočila dopředu p 6 příček na 25. místo (+3).
Druhé kolo nevyšlo Tereze Chlostové. Podařilo se jí jediné birdie, dále hrála pět bogey a jedno double bogey, 78 ran, šest nad par. Stálo jí to ztrátu  devatenácti pozic, klesla na 38. místo (+7).

Vede Němka Paula Schulz-Hansen (-8) před Francouzkou Lilas Pinthier (-7). Třetí místo dělí Holanďanka Anne Sterre Den Dunnen s Malajkou Mirabel Ting (obě -6).

Leaderboard dívky

Pohár Národů:
Česká republika se posunula do první desítky na 7. místo.
Vede Německo před Fancií a Holandskem.

Leaderboard

.

Čtvrtek – 1. kolo
Chlapci:
Filip Jakubčík zahájil velmi dobře. V prvním kole hrál čtyři birdie a jedno bogey, 69 ran, tři pod par. Postavil se na 10. místo (-3).
Dan Hlaváček donesl 72 ran, dvě birdie a dvě bogey, v paru. Je na 26. místě (Even Par).
Vedou Němec Yannick Malik a Nor Michael Alexander Mjaaseth, oba -8. Malik pokořil Kuňku devíti birdie a jedním bogey. Mjaaseth hrál čistých osm birdie.

Dívky:
Tereza Chlostová začala výkonem 71 ran, s jedním birdie a dvěma bogey a postavila se na 19. místo (+1).
Denisa Vodičková hrála tři birdie, bogey, double bogey a triple bogey, celkem 75 ran tři nad par. Je na 31. místě (+3)
Vedou Malajka Mirabel Ting a Italkou Francescou Fiorellini (obě -5).

Pohár národů:
Česká republika je na 12. místě Za Dánskem a před Irskem. Vede Německo před Francií a Itálií.

Leaderboard Pohárů národů

.

Úvod
EYM je neoficiálním mistrovství Evropy hráčů do 16 let, pořádané Evropskou golfovou asociací.
Letos se koná v České republice, na Kunětické Hoře. Přijede 114 hráčů z 31 zemí. Každá země může postavit dva chlapce a dvě dívky. Soutěží se na rány v individuální soutěži a vyhlašuje se Pohár národů družstev.
Česká golfová federace nominovala Filipa Jakubčíka, Dana Hlaváčka, Terezu Chlostovou a Denisu Vodičkovou.

ČGF tuto soutěž  dlouhodobě obsazuje a naše země je na EYM úspěšná. Loni Václav Tichý přivezl 4. místo v individuální soutěži a české družstvo skončilo na 6. místě Poháru národů
V roce 2016 získali Češi  zlato v Poháru národů.
Nejúspěšnějším byl rok 2009, kdy Česká republika získala v Paříži obě zlaté medaile. Tehdy čtrnáctiletá Spilková zvítězila v individuální soutěži a Česká republika zvítězila v Poháru národů.

Hají se tři kola bez cutu a v Poháru národů se počítají tři nejlepší výsledky týmu.

Hřiště Golf Resortu Kunětická Hora je osvědčeným prvotřídním dějištěm českých i mezinárodních akcí. Hřiště má par 72  a délku 6.241 metrů z modrých odpališť pro chlapce a 5.476 z červených odpališť pro dívky.

Ředitelem mistrovství je Mark Bruppacher, organizačním ředitelem Luboš Klikar, hlavním rozhodčím David Jirků.

Leaderboard

Odkazy:  GR Kunětická Hora   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství