Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Extravagantní Christina Kim si zahrála s Klárou Spilkovou v Irsku

04.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na turnaj Ladies Irish Open, které se hraje na hřišti Killeen Castle u Dublinu přijela i americká hráčka Christina Kim rovnou z British Open, kde bohužel neprošla cutem. S Klárou Spilkovou si zahrála středeční cvičné kolo. Christina na turnaj nepřijela jen tak, je totiž horkou kandidátkou na pozici v  americkém Solheim-cupovém týmu.

Christina hraje převážně na LPGA Tour, kde má na kontě již dvě vítězství. Na Ladies European Tour hraje vždy okolo osmi turnajů ročně. Nicméně přiznala, že se do Evropy vždy těší a s Evropankami se jí prý hraje lépe, než s americkými kolegyněmi. „Přijde mi úžasné, jak jsou tu hráčky kamarádské, také ta přátelství nejsou tak povrchní jako u nás. Bavíme se tu o věcech, které nás zajímají a mají smysl a ne jen o tom, kde jsem koupila poslední boty a jaký používám šampon,“ zavtipkovala, když jsem se jí ptala, kde se jí hraje lépe.

Výstředně oblékaná Američanka již Irsko dobře zná. Ráda vždy poznává okolí místa, kde se turnaje hrají. Minulý rok mezi koly jezdila s kamarádkami na ryby, což letos hodlá zopakovat. „Je to výborný relax, člověk zapomene na všechno a jen chytá ryby. Irsko je na to jak dělané.“

Společně s ní přiletěly do Irska i další Američanky jako Vicky Hurst a šestnáctiletá senzace Alexis Thompson. Při příležitosti turnaje se na hřišti Killen Caste, které pochází z pera známého architekta Jacka Nicklause, se setkaly i obě kapitánky soutěžících týmů Alison Nicholas (Evropa) a Rosie Jones (Amerika), aby dobře prostudovaly záludnosti hřiště.

Do letošního Solheim Cupu zbývá už jen 48 dní, velkolepý turnaj se koná 23. -25. září.


Aneta Zárubová