Extraliga 2007 skončila

09.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na liberecké Ypsilonce skončily boje o titul Mistra ČR družstev 2007. Mistrem České republiky se stalo družstvo mužů Golf Clubu Plzeň Dýšina a ve složení Marek Boroš, Michal Čepelák, Martin Lindenblatt, Markus Lindner, Jan Ryba, Petr Strýček a Jan Zedníček. Mistrem České republiky se stalo družstvo žen Golf Clubu Erpet Praha ve složení Martina Dorníková, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Klára Spilková a Tereza Vavrušková.
Do Extraligy 2008 postoupila z 1. ligy mužská družstva GC Austerlitz a GC Mnich a ženská družstva GK Čechie a GK Líšnice.

Kategorie mužů

Finále letošního ročníku Extraligy 2007 přineslo mnoho zajímavých soubojů. Díkybohu se umoudřilo i počasí a sluníčko zalilo ferveje Ypsilon Golf CLubu Liberec. V nedělním závěrečném dni se proti sobě nejprve postalily týmy mužů bojujících o třetí místo – Golf Club Erpet a Royal Golf Club Mariánské Lázně. Nesmírně dramatická bitva nenašla rozhodnutí ani po odehrání všech odpoledních singlů. O bronzu se tak rozhodovalo v play-off, které bylo vůbec první rozehrávkou v historii šampionátů. Na devatenáctou jamku kapitáni týmů vybrali své zástupce – Rudolf Nechanický Jr. z Mariánských Lázní a Martin Bešta z Erpetu. Birdie rozhodlo o tom, že bronz tentokráte putuje na západ Čech. Na Erpet zbyla „bramborová“ medaile.

Jestliže boj o třetí místo poskytl několika desítkám diváků dramatické chvíle, tak finálový zápas o titul Mistra republiky nebyl v tomto ohledu o nic chudší. Tým Čechie se postavil proti nováčkovi v Extralize – plzeňskému GC Dýšina. Právě muži z Golf Clubu Plzeň vyhráli celou základní část a to i přesto, že se v loňském roce vůbec poprvé probojovali mezi elitu. Jejich silný kádr však vládl v základní části a síla týmu se naplno projevila ve finále. Proti Čechii si nebrali žádné servítky a zvítězili. Hned ve svém prvním roce v Extralize tak vybojovali pro západočeskou metropoli titul Mistrů republiky v Extralize 2007.
Tým nastoupil ve složení: Marek Boroš, Markus Lindner, Jan Ryba, Petr Strýček, Jan Zedníček a Michal Čepelák.

1. Golf Club Plzeň-Dýšina
2. Golf Klub Čechie
3. Royal Golf Club Mariánské Lázně
4. Golf Club Erpet Praha

 

Kategorie žen

Souboj o třetí místo mezi ženami si bronz zasloužily hráčky z Royal Golf Clubu Mariánské Lázně především lepší hrou v singlech. Porazily své protihráčky z Karlových Varů poměrem 3,5 ku 1,5. Stejně jako jejich mužští kolegové si tedy Mariánské Lázně připsaly bronz i v ženské kategorii.

Finále bylo třešničkou na dortu. Ještě na poslední jamce závěrečného souboje nebylo jasné, kdo si odnese titul z Ypsilon Golf Clubu v Liberci. Na velmi dobře připraveném hřišti si jak hráčky z Erpetu tak i z Ostravy stále držely své šance na vítězství. O všem rozhodoval souboj mezi Sandrou Jantovou z Ostravy a Terezou Vavruškovou z Erpetu. Pražská hráčka měla na svém putteru vítězství na 18.jamce, ale neproměnila důležitý putt. O titulu tedy rozhodovala rozehrávka. Na té se Tereze Vavruškové podařilo zahrát vynikající ránu do greenu a následný birdie putt rozradostnil houf erpetských hráček u greenu. Titul tedy opět po roční odmlce putuje na Smíchov – do Golf Clubu Erpet.
Tým nastoupil ve složení: Martina Dorníková, Tereza Vavrušková, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková a Klára Spilková.

1. Golf Club Erpet Praha
2. Park Golf Club Ostrava Mittal
3. Royal Golf Club Mariánské Lázně
4. Golf Club Karlovy Vary

„I přesto, že turnaj probíhal ve velmi složitých klimatických podmínkách hřiště obstálo na výbornou. Za to mu patří dík. Stejně obstáli i hráči, pro které to bylo velmi náročné klání. Odehrát dvě osmnáctky denně není vůbec jednoduché,“ hodnotil finále letošní Extraligy hlavní rozhodčí Václav Janoušek. Jemu, řediteli turnaje Karlovi Vopičkovi a prezidentovi klubu Ypsilon Golf Club Liberec Petrovi Kupfovi pak hráči potleskem vyjádřili dík za výbornou organizaci finálových soutěží. Právě na zdejším hřišti se finále Extraligy bude hrát i v následujícím roce.

Výsledky celého šampionátu naleznete zde.

[Gallery not found]