Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

ProGolf Tour v Česku na Ypsilonce 2019 vyhrál Němec Fleer

12.05.2019 | Radovan Vrátný - Czech One | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítěz Finn Fleer

Vítěz Finn Fleer

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Extec Trophy by Atomic Drinks, Liberec (10. – 12.5.2019)

Neděle – finálové kolo
Složité povětrnostní podmínky dnes účastníkům finálového dne turnaje Extec Trophy 2019 by Atomic Drinks na hřišti Ypsilon Golf Resort neumožnily příliš velké skórování. Pod par hřiště se dnes dostalo pouze 9 hráčů. Nejvíc se dařilo Němci Finnu Fleerovi, který si konzistentním výkonem po všechny tři dny nakonec zajistil celkové prvenství (za -11) před dvojicí Robbie van West (NED) & Leonard Bem (FRA) (oba -10).

Ještě po 16 jamkách vedl po včerejšku vedoucí Francouz Bem, avšak na sedmnácté jamce zvolil drive trojkou dřevem a příhru k jamce musel hrát zpod stromu na pravé straně. Příhru nechal krátkou a nakonec zaznamenal bogey po nevydařené příhře z foregreenu putterem. Už zde mohl rozhodnout Němec Fleer, jehož approach skončil necelé dva metry od jamky. Pat do birdie však neproměnil, a tak šli borci z posledního flightu na osmnáctku s vyrovnaným výkonem. Poslední jamku oba dobře zadrajvovali, příhra druhou ranou ke greenu se povedla oběma skoro stejně, Bem byl dál ale měl rovnější cestu patu, Fleer musel přihrávat z vyšší trávy. Fleer nakonec po příhře jednopat proměnil a protože Bem svůj pat do birdie nezavěsil, nedošlo ani na rozstřel a německý hráč se mohl radovat.
Ke své hře Fleer v klubovně sdělil: „Dnes jsem se cítil dobře, byl jsem rád, že ke konci mé hry přestalo pršet. Tři jsme se dnes přetahovali na minus 10 ale já jsem od rána věřil, že bych to dnes mohl „dát“. Nejvíc jsem se dnes mohl spolehnout na putter, několikrát mě podržel.“

Nejlepším z trojice českých hráčů byl celkově Marek Siakala, kterému dnešních +2 stačilo na celkové dělené 23. místo (even par). V klubovně pak poskytl komentář: „Dneska se mi hrálo slušně, k počasí bude lepší se nevyjadřovat, ale měli jsme ho všichni stejné. Z týčka to odcházelo neodhadnutelně, bylo důležité dobře si pak přihrávat a hlavně patovat. To mě dneska podrželo. Pokud jde o další plány v sezoně, chci jít českou a polskou túru a asi ještě něco z Pro Golf Tour.“

Jestli se dá říci, že první dva dny turnaje provázela nepřízeň počasí, dnešní podmínky byly doslova testem. Teplota se ráno pohybovala na úrovni 4 – 5 stupňů, pršelo se střídavou intenzitou a prudký vítr občas s míčky prováděl neuvěřitelné věci. Nejlepším výkonem bylo dnes -2.

Prize-money turnaje byly na úrovni Eur 30.000,-

Dalším společným podnikem promotéra Česká 1 a série Pro Golf Tour bude turnaj na hřištích Sokolov a Karlovy Vary – Olšová vrata 23. – 25. srpna.

Konečné Top 10

Extec19_tOP10_3K

Konečné výsledky

 

Leonard Bem

Leonard Bem

Pátek – 2. kolo
Obdobně jako na Prague Challenge tak i na Extec Trophy na Ypsilonce dominují Francouzi. V Top 10 druhého kola je jich pět.
Chvíli jich bylo dokonce šest. Vedl Francouz Nicolas Maheut (-13), na druhém místě byl jeho krajan Leonard Bem (-11). Krátce po dohrání však přišla Maheutova diskvalifikace pro nesprávný výsledek na podepsané skorkartě a na první místo postoupil Bem. Na druhé místo se posunul Němec Finn  Fleer (-10), třetí je Antoine Schwartz (-9).
Obhájce loňského vítězství Richard Jouven neprošel cutem.

Cutem do posledního kola prošli tři Češi. Ondřej Lieser (-2), Marek Siakala (-2) a Michal Pospíšil (-1).

Top 10 druhého kola

Extec19_Cesi_2kb

Další pozice: 8. Arkenau (-5), 14. Pietzsch (-4),  19. Rusch (-3).
Cutem neprošli: Jouven, Kramer, Benák, Daněk, Tintěra, Walz, Velenský, Brezovský, Štryncl, Sedláček, Šebrle, Kounovský.

Leaderboard

.

Finn Fleer a Antoine Schwartz

Finn Fleer a Antoine Schwartz

Pátek – 1. kolo
Němec Finn Fleer a Francouz Antoine Schwartz hráli shodně 66 ran a jsou v čele turnaje (-6). O třetí místo (-5) se dělí čtveřice hráčů Dubois, Arkenau, Mory a Pietzch.

Nejlepším z českých hráčů v prvním kole je amatér David Benák. Hrál čtyři birdie a dvě bogey, 70 úderů. S celkovým skore -2 je na 20. místě. O dvě rány dále jsou na 38. místě (E) Ondřej Lieser, Marek Siakala a Štěpán Daněk, všichni s výsledkem 72 ran.

Pozice českých hráčů

Extec19_Cesi_1k

Leaderboard

.

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser

Středa – kvalifikace
Slunečné, ale větrné počasí s prudkými poryvy prověřilo dnes hráče kvalifikace na Extec Pro Golf Tour by Atomic Drinks. Nejlépe se s nástrahami jarní Ypsilonky vypořádal „skoro místní“ Ondřej Lieser s výkonem -3.

Ondřej svůj výkon komentoval: „Dneska bylo nejdůležitější, že jsem dobře odcházel z odpaliště. Tím pádem jsem mohl hrát krátkými železy do greenu a vytvářet si skórovací šance. Na to, kolik jsem jich měl, jich tam spadlo opravdu málo. Šly mi trojpary, nic jsem na nich neztratil, i když třináctka, 201 metr proti orkánu, to byla výzva. Na sedmičce (čtyřpar) se mi povedl drive na green a užil jsem si pětiparovou čtrnáctku, kde jsem z odpaliště přepálil les a mohl jít do greenu železem 52 a pak jsem dal jednopat, takže z toho byl eagle. Jediné bogey přišlo na sedmnáctce, kde se mi otočil vítr mezi nápřahem a odpalem.“

„Mám radost, že se od zítra zhorší počasí, vždycky jsem mizerné podmínky považoval za svou výhodu. Bude-li opravdu škaredě, předpokládám, že vítězi zdejší Pro Golf Tour bude stačit -10. Kolik ale bude potřeba na cut si odhadnout netroufnu.“

O druhé místo nakonec proběhl rozstřel na osmnácté jamce, vzhledem k charakteru odměn – udělování hracích karet na další podniky Pro Golf Tour – bylo nutné určit pořadí na druhém až čtvrtém místě. Do rozstřelu nastoupili David Benák (am), Jiří Štryncl a Lukáš Tintěra. První jamka nerozhodla, ve druhé se pak amatér Benák potkal s lesem, a tak pokračovali už jen Štryncl s Tintěrou. Štryncl nakonec ukázal pevnější nervy a na čtvrté jamce play-off rozhodl.

Prvních osm hráčů získalo kartu na turnaj s dotací 30.000 eur, který se od pátku 10. května hraje na Ypsilonce pod názvem Extec Pro Golf Tour by Atomic Drinks. Mezi nejlepší se pak rozdělilo ještě šest karet na další turnaje letošního ročníku a karty na další společný podnik Pro Golf Tour a CzechOne v srpnu na hřištích Karlovy Vary & Sokolov.

Výsledky kvalifikace

.

Loňský vítěz Richard Jouven

Loňský vítěz Richard Jouven

Úvod
Dvanáctý turnaj kalendáře Pro Golf Tour 2019 se uskuteční v Česku, na hřišti GC Ypsilon ve Fojtce u Liberce. Promotérem je česká společnost Czech One.
Turnaj koliduje s Prague Golf Challenge na Zbraslavi a čeští hráči jsou rozděleni. Na přihlašovací listině Extec Trophy jsou z českých hráčů  Ondřej Lieser, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk, další mohou přijít ze středeční kvalifikace.
Ve středečním kvalifikačním turnaji si může deset nejlepších vybojovat účast nejen na aktuální turnaj na Ypsilonce, ale také na srpnový Extec Trophy v Karlových Varech a Sokolově.

Dotace turnaje je 30.000 Eur. Loni zvítězil Francouz Richard Jouven, Ondřej Lieser byl třetí a Aleš Kořínek pátý.

Hrají se tři kola. Cut pro 40 hráčů provede pořadatel po druhém kole.

Leaderboard

Odkazy:  Ypsilon GC     Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.