Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Extec Czech One by Atomic Drinks

25.08.2019 | Radovan Vrátný - Czech One | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítěz Sami Välimäki

Vítěz Sami Välimäki

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Extec CzechOne Open by Atomic Drinks, Karlovy Vary, Sokolov (23. – 25.8.2019) 

Neděle – finálové kolo
Jedním z vrcholů finálového dne turnaje Extec CzechOne Open by Atomic Drinks ze série Pro Golf Tour byl nový rekord hřiště Karlovy Vary – Olšová vrata zaznamenaný dnes německým hráčem Davidem Heinzingerem, který do klubovny donesl 63. Celkovým vítězem turnaje se však stal lídr po včerejšku Fin Sami Välimäki, který odolal ataku Ondřeje Liesera a po vyrovnaném výkonu 67, 66, 67 zaslouženě vyhrál.

Fin Välimäki startoval v posledním flajtu, měl tedy přehled o svých soupeřích. O své hře prohlásil: „Jen jedno bogey, to byl dneska klíč. Na druhé devítce žádná chyba nepřišla. Věděl jsem průběžný stav, na čtrnáctce jsem měl Liesera za sebou o dvě rány. Vzápětí jsem zahrál birdie, odskočil na rozdíl tří jamek a ten už jsem si pohlídal.“

Nejlepším Čechem byl i po dnešku Ondřej Lieser. Útok na Välimäkiho byl famózní, zapsal -5 avšak v součtu tří dní to na pokoření Fina nestačilo. Ondřej skončil na druhém místě a před finálovým turnajem má šanci do první pětky proniknout, avšak nejspíš bude muset vyhrát. Ke své hře sdělil: „První den a dneska to bylo dobré, ale v poli jsem nejlíp hrál včera. Dneska jsem si vytvářel šance, bohužel na čtrnáctce a patnáctce jsem jen „líznul“ jamku, na šestnáctce jsem pat nechal do kopce krátký. Tím pádem bylo vyřešeno. Kdyby mi ráno na jedničce někdo řekl, že půjdu bez jediného bogey mínus pět, bral bych to všema deseti. Na finále Tour samozřejmě pojedu, zkusím to prostě urvat.“

Spanilou jízdu leaderboardem předvedl Němec David Heinzinger. Po osmi jamkách šel dnes -4, po třinácti mínus šest a celkem donesl nový rekord hřiště 63 (-8). A to ještě neproměnil paty do birdie na sedmnáctce a především třímetrový do kopce na osmnáctce. Nakonec mu to stačilo na skok ze sedmnáctého na třetí místo. Ve skorkartě měl zapsáno -8, protože ředitel turnaje Simon Bowler ztížil hráčům život „přenormováním“ běžně pětiparové osmnáctky na čtyřpar, takže celkový par hřiště byl 71. Heinzinger ke své hře sdělil: „Celý týden jsem hrál dobře, ale až dodnes mi tam prostě nepadaly paty. Dneska padat začaly, z toho jsem měl radost. Byl jsem přesný z týčka, i na železa jsem se mohl spolehnout. Jediný okamžik, kdy jsem čelil potížím, přišel na jedenáctce, kde jsem to zahrál příliš doleva, ale našel jsem míček v semirafu a ještě z toho vykouzlil birdie. Celkem jsem dnes minul jen dva greeny, takže jsem spokojen“ dodal hráč s „čistou“ skórkartou. Jeho skórkarta nyní bude zasklená zdobit věhlasnou varskou klubovnu.

Výkonem -3 se dnes blýskl Jakub Pokorný (celkově T12), ještě o ránu líp se dnes vedlo Markovi Siakalovi (ten skončil dělený patnáctý). Ostatním českým hráčům se již tak nedařilo, především devatenáctý Cafourek asi nečekal, že donese plus tři. Celkem prošlo cutem 8 českých hráčů.

Průběžný lídr letošního ročníku Pro Golf Tour Hurley Long došel sedmý a své umístění tím potvrdil.

Turnaj se hrál na dvou místech zároveň, hrací pole 127 hráčů bylo rozděleno na karlovarské a sokolovské hřiště. Hráči si postupně zahráli obě hřiště a finálový den se odehrál na Olšovkách. Prize-money činí 30.000 eur a jde o předposlední akci série. Finále se odehraje od 30. září v Castanea Resort. Pět nejlepších hráčů v money listu obdrží plnou kartu na Challenge Tour. V minulosti se tímto způsobem do druhé evropské ligy dostali Marek Nový a Stanislav Matuš.

Pro hráče, kteří neprošli cutem, připravila promotérská společnost CzechOne jednodenní turnaj „Missed Cut Tournament“ na hřišti Sokolov. Nakonec se utkalo 14 hráčů a palmu vítězství si odnesl Alain Jeanrenaud (F) za 67 úderů.

Konečné Top 10 a umístění českých hráčů

exkvsO2019_3k

Další pozice: 15. Van West (-1), 23. Trappel (+2), 28. Walz (+4),  34. Gautier (+5).

Konečné výsledky

.

Sami Valimäki

Sami Välimäki

Sobota – 2. kolo
Skvělým výkonem -5 se dnes do čela leaderboardu Extec CzechOne Open by Atomic Drinks ze série ProGolfTour prostřílel Fin Välimäki. Pozoruhodné je, že tohoto výkonu dosáhl na „těžším“ hřišti v Karlových Varech. Rozdíl mezi výsledky v Karlových Varech a v Sokolově už dnes však nebyl tak velký jako včera. Zasloužil se o to svěží větřík v Sokolově. Na druhém jmenovaném hřišti bylo dnes dosaženo nejlépe -6 (Baptiste Achard, Francie).

Finále předposledního turnaje letošní série Pro Golf Tour je naplánováno na zítřek do Karlových Varů.

Po dvou dnech je v postavení nejlepšího českého hráče na děleném čtvrtém místě Ondřej Lieser (66,71, -5). Svou dnešní hru ve Varech komentoval: „Dneska jsem hrál podstatně líp než včera v Sokolově, ale nepadaly mi tam paty. Třikrát trojpat je prostě moc! Jenom jednou se mi vyloženě nevydařila rána z týčka, na osmnácté jamce. Vyklepával jsem se potom z lesa a ještě jsem to „vylepšil“ trojpatem“ dodal Lieser nevesele.

Po včerejšku vedoucí amatér Zwirner recept na karlovarské hřiště nenašel, nastřílel zde +7, což mu sice stačí na cut ale myšlenky na celkové vítězství ho zřejmě musejí pustit.

Přísným cutem Pro Golf Tour pro čtyřicet hráčů a dělená místa dále prošli Cafourek (-3), Pospíšil a Sedláček (-1), v paru pak Jakub Pokorný. Výkon +1 ještě stačí na cut Kořínkovi a s +3 se do zítřejších bojů protáhli Siakala s Tintěrou.

Turnaj se hraje na dvou místech zároveň, hrací pole 127 hráčů je rozděleno na karlovarské a sokolovské hřiště. Hráči si postupně zahrají obě hřiště a finálový den se odehraje na Olšovkách. Prize-money činí 30.000 eur a jde o předposlední akci série. Finále se odehraje od 30. září v Castanea Resort. Pět nejlepších hráčů v money listu obdrží plnou kartu na Challenge Tour. V minulosti se tímto způsobem do druhé evropské ligy dostali Marek Nový a Stanislav Matuš.

Pro hráče, kteří neprošli cutem, připravila promotérská společnost CzechOne jednodenní turnaj „Missed Cut Tournament“ na hřišti Sokolov. Prize-money je odstupňované podle počtu účastníků a jde svým způsobem o test zájmu hráčů, kteří původně přijeli za Západ Čech hrát po tři dny, avšak nezadařilo se jim…

Top 10 druhého kola a pozice českých hráčů

exkvsO2019_2k

Další pozice: 13. Trappel, Long (-2), 17. John (-1), 22. Walz (E), 27. Zwirner (a), Rush (+1), 40. Gautier (+3).
Cutem dále neprošli: Lavoie, Lugosi, Fritsch, Boshart, Pietsch.

Leaderboard

.

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser

Pátek – 1. kolo
Hned první den turnaje Extec CzechOne Open by Atomic Drinks se ukázalo, že sokolovské hřiště nabízí přece jenom více příležitostí ke skórování. Do první šestnáctky v pořadí turnaje série ProGolfTour se podařilo proniknout pouze dvěma borcům hrajícím v Karlových Varech. Skvěle si zatím vede Ondřej Lieser, který se přes výrazný úspěch v tomto turnaji může ještě přiblížit vysněné kartě na Challenge Tour 2020.

Amatér Timothy Zwirner z Rakouska na sokolovském hřišti nastřílel 65, tedy 6 pod par (7 birdies plus jediné zaváhání na čtyřparové šestce kolem vody). To mu zatím stačí na průběžné vedení v turnaji Extec CzechOne Open by Atomic Drinks. Na skvělém druhém místě se drží o ránu zpět Ondřej Lieser, dělený s Belgičanem Thibautem Leysem.
Z českých hráčů se slušně uvedli Jan Cafourek a Jakub Pokorný (oba -3), Tadeáš Sedláček a Marek Siakala zatím jdou v paru a drží slušné postupové šance. V cutu (zatím na +1) jsou ještě Aleš Kořínek, Šimon Zach a amatér Adam Balatka.
Průběžný lídr seriálu Hurly Long se zatím drží v paru po osmnácti jamkách ve Varech, což mu dává slušné šance zahrát i tento turnaj na skvělé úrovni.
Diváci byli zvědaví na start Američana Tima Gornika, který v Olšových vratech drží rekord hřiště z roku 2013. Bohužel dnes starou formu nenašel a donesl do scoring zony +8 a příšný cut Pro Golf Tour (40 + T) se mu vzdaluje.

Turnaj se hraje na dvou místech zároveň, hrací pole 127 hráčů je rozděleno na karlovarské a sokolovské hřiště. Hráči si postupně zahrají obě hřiště a finálový den se odehraje na Olšovkách. Promotér sice zvažoval přesun finále do Sokolova ale nakonec zůstala původní varianta. Prize-money činí 30.000 eur a jde o předposlední akci série. Finále se odehraje od 30. září v Castanea Resort. Pět nejlepších hráčů v money listu obdrží plnou kartu na Challenge Tour. V minulosti se tímto způsobem do druhé evropské ligy dostali Marek Nový a Stanislav Matuš.

Top 10 prvního kola a pozice českých hráčů

exkvsO2019_1KD

Další pozice:  26. Long, Arkenau, Fleer (E), 35. Walz (+1), 47. Trappel (+2), 63. Boshart, Lavoie (+3), 88. Pietsch (+6), 101. Bem (+7),  109. Gornik (+8).

Leaderboard

.

RomanDrive645Úvod
Celá řada novinek a zpestření čeká na profesionální i amatérské hráče golfu v závěru prázdnin na hřištích Karlovy Vary a Sokolov. První novinkou je použití dvou hřišť pro společný podnik s německou sérií Pro Golf Tour. Právě tato unikátnost umožní uspořádat netradiční pětidenní golfovou show.

Krom 156 hráčů turnaje třetí evropské ligy hraného pod názvem Extec CzechOne Open by Atomic Drinks si na své přijde ještě celá paleta hráčů dalších kategorií a výkonností.

Z čela Order of Merit hrají Long, Arkenau, Rusch, John, Van West nebo Gautier.

Účast českých hráčů je bohatá. Účastní se profesionálové Cafourek, Daněk, Kořínek, Lieser, Pospíšil, Tintěra, Ťupa, Pokorný, Siakala, Sedláček, Šebrle, Štryncl, Zach  a  amatéři Balatka s Benákem.
Papírově nejsilnějšími Čechy jsou Ondřej Lieser a Jan Cafourek, kteří figurují na 14.  a 17. místě Order of Merit.

Netradiční je již uspořádání cen (200.000,-) – střídají se finanční a věcné odměny – o ty věcné se postaral partner JuCad. Startovní pole vystřídá v prvních dvou dnech (tj. 23. a 24. 8.) obě hřiště, finále proběhne v neděli 25. srpna na hřišti Sokolov.

Šéf promotérské společnosti CzechOne Pavel Krenk ke kombinovanému turnaji říká: „Líbí se nám formát turnaje v Berouně, chceme oslovit podobný typ hráčů. Je zde velká spousta nadaných amatérů se single handicapem, kteří by se mohli rovnocenně postavit většině profíků, takže jim čelit této výzvě rádi umožníme. Jde o první ročník, neodhadneme zájem, a tak pracujeme s myšlenkou, že cut nastavíme na 80 hráčů. A protože chceme, aby provázání s turnajem Pro Golf Tour a naší třídenní kombinovanou Pro-am akcí bylo co nejužší, uvažujeme i o variantě, že by si třetí – finálový – den zahráli i hráči, kteří neprojdou na Pro Golf Tour cutem. Stejně očekávají, že je pro ně neděle hracím dnem, takže mohou zpestřit startovní pole a svým startovním poplatkem (v plné výši!) podpořit budget „menší“ akce“. Více o kombinovaném turnaji na stránkách www.czechone.cz.

Promotér Česká 1 využil dvě dějiště akce dále k tomu, že se v rámci programu odehraje tradiční Media Cup, Turnaj partnerů a čtyři menší komerční turnaje.

Hlavní turnaj Extec CzechOne Open by Atomic Drinks se hraje o prize-money ve výši 30.000 Eur.

Leaderboard

Odkazy:   GC K. Vary    Golf Sokolov   Na satelitní mapě:  K. Vary   Sokolov    Stránky turnaje   Czech One

.