Evropské a americké golfistky zahájily válku cvičnými koly

20.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pondělí v Irsku začal Solheimcupový týden, když přistál celý americký tým a sedm hráček Evropy privátním letadlem v Dublinu. Kapitánka Spojených států, Rosie Jones při výstupu z letadla držela Solheim Cup a pozdravila se s kapitánkou Evropy Alison Nicholas. Za Evropu bude hrát i Němka českého původu Sandra Gal.

Hráčky nyní čekají cvičná kola na hřišti Killeen Castle a postupně se tak připraví na boj v Solheim Cupu 2011, který zače již v pátek. Evropský tým si zahrál osmnáct jamek v úterý v 8:30, ve stejný čas začal i americký tým, jen z odpaliště desáté jamky. Nejdříve odstarovaly Laura Davies, Melissa Reid, Karen Stupples a Christel Boeljon, následovány Marií Hjorn, Annou Nordvquist, Suzann Pettersen a Sophií Gustafson, v 8:50 šly Catriona Matthew, Caroline Hedwall, Sandra Gal a Azahara Munoz. Z desítky šly postupně Cristie Kerr, Paula Creamer, Morgan Pressel, Michelle Wie, Ryan O’Toole, Vicky Hurst, Christina Kim, Brittany Lincicome, Angela Stanford, Brittany Lang, Stacy Lewis a Juli Inkster.

Hřiště Killeen Castle je velmi malebné, letos se na něm hrálo Ladies Irish Open, kterého se účastnila i Klára Spilková. Na velkolepém Solheim Cupu se očekává jako obvykle velká návštěvnost.

Aneta Zárubová