Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EVROPSKÁ SEZÓNA SE ROZBÍHÁ

12.01.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

European PGA Tour se opět dostává do plných obrátek. South African Airways Open se po rozehrávce stal kořistí domácího Trevora Immelmana.

European PGA Tour – South African Airways Open
Erinvale Golf Club, Jižní Afrika

Turnaji dominovali domácí borci, když na prvních sedmi místech skončili pouze hráči z Jižní Afriky. V zajímavé bitvě, která dospěla až do rozehrávky o titul se nakonec z celkového vítězství na tomto druhém nejstarším Open na světě radoval domácí golfista Trevor Immelman. 23-ti letý Jihoafričan se narodil jen kousek od tohoto místa a tak pro něj toto prostředí bylo více než domácí.
Před posledním kolem se však zdálo, že si zde své premiérové vítězství připíše jeho krajan Tim Clark. Ten se doslova vyřádil na jamce 16 ve třetím dni, kdy tady zahrál čtyři rány v roughu kolem greenu. Tím vrátil své soupeře do boje o vítězství.
Trevor Immelman hrál velmi dobře a birdie na poslední 72-té jamce mu zajistilo play-off. Tim Clark totiž svou šanci na vítězství minul a spolu s Immelmanem putovali zpět na odpaliště 18-té jamky. Trevor v tu chvíli měl již vše dokonale pod kontrolou a famózní příhra z cca 140 metrů 9 železem skončila jen několik centimetrů od jamky. Bylo z toho jednoduché doklepnutí na birdie a také premiérové vítězství pro mladého Jihoafričana. Druhý tedy skončil Tim Clark a na třetím místě byli další jejich krajané – Jean Hugo, Bradford Vaughan, Tjaart Van Der Walt, Bobby Lincoln a Charl Schwartzel.
Výsledky:
1. Trevor Immelman (70-71-66-67) -14
2. Tim Clark (67-67-71-69) -14