EVROPSKÁ PGA TOUR NAČALA JIŽ ROČNÍK 2003

25.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

European PGA Tour vstoupil již do ročníku 2003 a to turnajem BMW Asian Open. Franklin Templeton Shootout měl dramatické vyvrcholení. Annika Sorenstam potvrdila svou extratřídu, když vyhrála již pojedenácté na letošní LPGA Tour.

European PGA Tour – BMW Asian Open
Ta Shee Golf Club, Taiwan

Sezóna roku 2002 je již ukončena, ale tradičně se na asijském kontinentu rozjíždí již v těchto týdnech nový ročník Evropské profesionální Tour 2003. Jedním z prvních turnajů je BMW Asian Open, které se koná v Ta Shee Golf Clubu na Tchajvanu. Turnaje se pravidelně účastní mnoho významných evropských hráčů, kteří zde měří síly s asijskou špičkou.
Holanďan Martin Lafeber byl jedním z těch, kteří vážně pomýšleli na celkové prvenství. Vedl po druhém i třetím soutěžním kole a měl velmi rázně nakročeno k vítězství. Nicméně zradil ho nástroj nejdůležitější – putter a tak se nakonec musel spokojit s celkovým třetím místem. O to se podělil s Jihoafričanem Trevorem Immelmanem a Adrew Pittsem z USA.
Překvapením na předních místech výsledkové listiny byl bezpochyby Jyoti Randhawa z Indie. Osm birdie v posledním kole ho vyneslo až na druhé místo o jedinou ránu zpět za první příčkou. Inda mohlo mrzet druhé kole, ve kterém se mu nedařilo, když zahrál 75 ran. Nicméně i s tímto umístěním byl nakonec Randhawa spokojen.
Vedoucí příčku nakonec uhájil Ir Padraig Harrington, kterému se pohled na výsledkovou tabuli čtyři jamky před koncem mohl zle nevyplatit. Od té chvíle začal totiž hrát velmi opatrně, ale příliš se mu nevedlo. I přes své chyby v závěru dokázal udržet minimální náskok až do poslední jamky a zvítězil. Putt, který mu vyhrál tento turnaj si bude ještě chvíli pamatovat, protože jen tak tak doběhl do jamky. Ale podařilo se a Harrington si tak připsal první vítězství na European PGA Tour 2003.

Tiburon Golf Club, Naples, FL, USA

V týmové soutěží dvojic, která se hraje na tři soutěžní kola zvítězili po dramatickém boji Rocco Mediate s Lee Janzenem, kteří o jedinou ránu předstihli své pronásledovatele – dvojice Matt Kuchar-David Gossett a John Houston-Jeff Maggert. Rozhodnutí přišlo na poslední jamce, když Lee Janzen poslal skvělou přihrávku na green. Míček se zastavil necelé dva metry od jamky a to již byla pro Rocca Mediata snadná pozice. Vítězná dvojice si mezi sebe rozdělila rovných 500 tisíc dolarů.

Výsledky:
1. Rocco Mediate-Lee Janzen (65-60-60) -31
2. Matt Kuchar-David Gossett (66-64-56) -30
2. John Huston-Jeff Maggert (64-64-58) -30

Dunlop Phoenix Open
Phoenix Country Club, Miazaki, Japan

Kvalitně obsazený turnaj se konal na japonském hřišti Phoenix Country Club nazvaný Dunlop Phoenix Open. Davové šílenství zde způsobil start světové jedničky Tigera Woodse, kterého mnoho Japonců zbožnuje. Mezi dalšími hvězdami, které sem přijely bojovat o prvenství byl Sergio García, Justin Rose, David Duval či Darren Clarke.
Všem těmto borcům však dokonale vypálil rybník domácí golfista Kaname Yokoo, který vstupoval do posledního dne z prvního místa. Začal hned čtyřmi birdie v řadě a kráčel sebejistě za svým dalším turnajovým vítězstvím. Na paty mu šlapal španělský mladík Sergio García avšak na Japonce tentokrát nestačil a skončil druhý o jedinou ránu zpět. Na třetím místě skončil další asijský golfista, který pravidelně hraje na US PGA Tour – K.J.Choi. Obhájce titulu David Duval se musel spokojit s děleným šestým místem. tiger Woods skončil i přes velmi dobrý finiš až dělený osmý.
Výsledky:
1. Kaname Yokoo (66-65-69-69) -15
2. Sergio García (67-68-69-66) -14
3. K.J.Choi (72-69-66-64) -13

Australian Open
Victoria Golf Club, Melbourne, Austalia

Místní australský golfista Steve Allan si připsal jedno ze svých nejdůležitějších prvenství v kariéře, když po skvělém závěrečném kole (68 ran) dokázal odolat náporu zkušených golfistů Američana Riche Beema a Australanů Aarona Baddeleyho a Craiga Parryho. Bylo to teprve druhé vítězství Steva Allana v jeho profesionální kariéře. Celý turnaj byl bohužel zkrácen jen na tři soutěžní kola, neboť greeny se v prvním kole ukázaly být nehratelné. Steve Allan se chystá odletět do USA v příštím týdnu, aby se připravil na poslední kvalifikační turnaj, kde se bude hrát o možnost startovat v příštím roce na US PGA Tour.