Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EVROPA VYKROČILA K ZISKU RYDER CUPU RÁZNĚ

27.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Dopolední zápasy přinesly jednoznačné vítězství Evropy nad Amerikou a překvapením byla prohra duelu Woods-Anzinger s dvojicí Bjorn-Clarke.

Dopolední zápasy prvního dne Ryder cupu dokázaly to, o čem se již tradičně ví – Evropa zvládá dobře týmové soutěže, Američané jsou silní v jednotlivcích.
První zápas Bjorn-Clarke versus Woods-Anzinger skončil pro mnohé překvapením, když evropská dvojice dokázala toto klání dovést do vítězného konce. Na šestnácté jamce vedli již dokonce o dvě jamky, ale Američanům se podařilo na sedmnáctce snížit na rozdíl jediné. Poslední jamku dohráli již všichni stejně – birdie a tak vedla Evropa 1-0.
Druhým zápasem byl duel Garcia-Westwood versus Duval-Love a upřímně řečeno se mnoho šancí evropské dvojici nedávalo. Hlavně díky nepříliš dobrým výkonům Westwooda v posledním roce. Hned od počátku se však Garcia s Westwoodem ujali vedení a to zvyšovali až do jamky číslo 15, kde Westwoodovo birdie rozhodlo o jejich vítězství 4 a 3.
Třetí duel mezi dvojicí Montgomerie-Langer a Hoch-Furyk měl dle mého názoru jednoznačného favorita ve veteránech z Evropy. Ti také potvrdili svou dobrou formu a rozloučili se s Američany na 15.jamce, když zvítězili 4 a 3. Monty se s Langrem skvěle doplňovali, když oba vyhráli tři jamky a soupeřům „pustili“ jen dvě.
V posledním zápasu se Američané Toms-Mickelson dostali díky dvěma Tomsovým birdie do vedení hned na úvodních dvou jamkách. Harrington s Fasthem museli tedy dotahovat. Především Fasth díky birdie na 8, 13 a 14 jamce dal tomuto souboji dramatický nádech a evropská dvojice prohrávala již jen o jamku. Na 16 se však náskok Američanů zvýšil na dvě jamky.Birdie Fastha i Harringtona na následné jamce však opět nechalo zápas otevřený neboť rozdíl byl jen minimální – 1 jamka. Ale na poslední jamce se nikomu birdie zahrát nepodařilo a tak zápas skončil vítezstvím Američanů.
Výsledek po dopoledních zápasech: EU 3 – US 1.