Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Eva Koželuhová: Co se stalo v Maroku?

29.12.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A
Eva Koželuhová

Eva Koželuhová

Česká profesionální golfistka Eva Koželuhová se zúčastnila v Maroku předkvalifikace o postup do závěrečné Final Qualifying o karty na LET. Po dvou kolech ale byla pro příliš vysoké skore z turnaje vyřazena. Co se stalo? Proč se české hráčce nedařilo?

„Byla to pěkná facka! Nevím, jak to jinak popsat… Pár dní před turnajem jsem strávila v Emirátech a hrála výborně, vyrovnaně a pak bylo všechno pryč!“ povzdychla si Eva Koželuhová po návratu domů.

Jak probíhala příprava na předkvalifikaci v Maroku?

Eva KoželuhováPříprava nebyla zrovna ideální… Poslední turnaj jsem odehrála na konci srpna v Liberci a pak se dva měsíce trápila se zraněnou rukou. A vlastně to stále pokračuje. Začala jsem hrát až měsíc před turnajem a bylo to asi trochu hektické. Týden v Dubaji, čtyři dny doma, týden zpět do SAE, jeden den doma, pak hned do Maroka. Možná toho bylo už prostě moc!

Jak se vám stalo vaše zranění? A jak probíhá rehabilitace?

Ruka mě začala zlobit už při LET turnaji v Plzni, ale hrála jsem s tím až do Liberce. Nikdo přesně neví… Navštívila jsem i několikrát pana profesora Koláře. Aplikoval mi homeopatika přímo do zápěstí, pár týdnů to bylo dobré, bohužel před Marokem se to opět vrátilo. Dá se s tím hrát, ale není to „ideální“, protože tu bolest vnímám v každém švihu.

Eva Koželuhová

Eva Koželuhová s Jordanem Spiethem

Zažila jste někdy podobné zklamání ve své golfové kariéře?

Jelikož jsem mezi profesionály prvním rokem, tak určitě ne…

Máte nějaké tipy, jak nepovedený turnaj překonat a jít dál?

Teď s odstupem času, to vidím jinak. Už mám chuť do práce! Ale musím se přiznat, že jsem hole od Maroka neviděla a začínám až nyní, od nuly. Neměla jsem vůbec chuť trénovat a opravdu zvažovala, zda to má smysl… Když jsem si představovala, co do toho i lidé kolem mě investovali, nebylo mi do smíchu a musela jsem na chvíli „vypnout“.

Bylo hřiště Mohamedia GC hodně těžké?

Určitě nebylo lehké, ale hrály tam holky i hezká čísla! Pro mě byla nejobtížnější délka některých jamek a greeny, které byly téměř všechny vyvýšené a obklopené hlubokými bunkery. Trošku jsem bojovala i s místní bermudou.

Jak se k vám po vyřazení chovali ostatní hráčky a organizátoři?

Všichni byli moc fajn. Já se doopravdy styděla, tohle se mi nikdy nestalo… Ale kdokoliv mě z holek i z kediků potkali, tak mě objali a říkali, že to potká každého…

Eva Koželuhová

Jak vám oznámili, že už nemůžete v turnaji dál pokračovat?

Věděla jsem to moc dobře! Já jsem si to trochu „prohrála“ sama. Myslela jsem, že nesmím zahrát víc jak +24 po dvou kolech (vůbec nevím proč) a zbytečně se tak dostala pod ještě větší tlak. Po tom ještě horším druhém kole jsem věděla, že třetí kolo bych musela jít asi +4 nejhůře. Povedl se mi sice zahrát nejlepší výsledek a končila dokonce birdie, ale už to nestačilo…

Motivoval vás neúspěch nebo naopak?

Jsem bojovnice, o to víc jsem byla ze sebe překvapená, že jsem neměla vůbec energii bojovat. Spíš mě to srazilo zpátky na zem, ale nejspíš motivovalo k celkově lepší organizaci tréninku a všeho okolo.

Eva KozeluhovaNepovedená hra působí hodně na psychiku, lze podle vás na turnaji „vypnout“ a nedostat se pod příliš velký tlak?

Musím říct, že se mi v sezóně párkrát podařilo zvednout se ze špatného startu. Normálně se snažím hrát ránu po ráně a po špatné jamce hned zabrat. V Maroku jsem bohužel měla stavy, kdy už jsem ani nevěděla, jak se k ráně postavit.

Jak reagovali lidé ve vašem okolí, když jste se vrátila z Maroka domů?

Dostala jsem plno povzbuzujících zpráv! Nechci na nikoho z blízkých zapomenout. Mám fakt štěstí na lidi! Vím, že to není žádná tragédie, jsou opravdu horší věci, ale například všechny moje české parťačky – Klárka, Lucka, Šíďa i Danča Proroková mě na dálku podporovaly!

Co vás čeká v nejbližší době?

Skončily svátky klidu, takže se vrhnu do práce! Celý leden budu ještě v ČR, poté opět odcestuji do tepla potrénovat na sezónu!

EvaKlara

Eva s Klárou Spilkovou

Viděli jsme video, jak jste byla s Klárou Spilkovou v Indii, jaké to bylo?

V Indii jsme si to užily. Pro mě to byl nový zážitek. Potkaly jsme se i se slovenskými kamarády, tak jsme měly podporu i na hřišti! To bylo velice náročné a Klárka se s tím poprala výborně! Zatím nám to spolu klape, tak doufám, že když s ní ještě někam zavítám, budeme úspěšně pokračovat.

.
Co pro vás byly v Asii nejsilnější zážitky?

Pro mě jednak jízda taxíkem. Doprava v Indii nemá opravdu žádná pravidla. A z hřiště první dva hrací dny, kdy jsme šly ve flightu se Cheynne Woods. Byla moc milá a bylo zajímavé ji pozorovat při hře takto z blízka.

Je atmosféra na LET jiná?

To záleží pro koho. Pro hráčky LET je to pořád stejné. Pro mě je určitě rozdíl v divácích, organizaci, podmínkách pro hráčky během turnaje. To je od LET access velmi odlišné!

Jak byste zhodnotila letošní sezonu?

Byla nová… Prvním rokem mezi profesionály. Uhrála jsem jeden cut na LET access, to byl pro mě moc hezký moment, ale jinak jsem nijak úžasné výsledky nenasbírala. Chtěla bych se z ní poučit a uvidíme, jak se mi bude dařit letos, případně kam bude moje cesta směřovat dál.

.
A jaké jsou vaše cíle v té nadcházející?

Přála bych si, pokud budu zdravá, procházet cutem na LET access, zahrát si LET na mé domácí Dýšině a hrát konstantní, pěkný golf, abych se na konci sezóny mohla poprat opět o kartu na LET! Ale víte, jak to v golfu občas bývá… Jsou to spíše přání, než cíle!