European Tour Czech Masters 2014 bude na Albatrossu

16.08.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Potvrzeno. European Tour se vrací do České republiky.  Ve dnech 18. -24.srpna 2014 se na Albatrossu u Prahy bude konat první ročník D+D Real Czech Masters s dotací 1 milion eur.

Na dnešní tiskovce to potvrdil ředitel mezinárodních vztahů European Tour pan Ben Cowen. Promotér Petr Dědek z Relmostu podepsal s European Tour pětiletou smlouvu na pořádání turnaje na českém území, konkrétně na hřišti Golf Resortu Albatross.
Cowen jako základ dohody ocenil dobré výsledky dvou ročníků Challenge Tour, které Petr Dědek pořádal na Kunětické Hoře a které budou dále pokračovat.

Vzhledem k příznivému termínu před Ryder Cupem lze očekávat zájem předních hráčů. Promotér navíc hodlá hráče aktivně motivovat k účasti tím, že si pro ně přiletí charterem na předchozí turnaj do Holandska a zase je dopraví na další turnaj do Itálie. Pro rodiny hráčů bude v Praze připraven bohatý program.

„Počítáme s plným počtem 156 hráčů. Rádi bychom přivítali Jimenéze, Colsaerta nebo Dalyho. Určitě pozveme i minulé vítěze Langera nebo Hansona,“ naznačil Petr Dědek

Pro české hráče je určeno osm hracích karet,  které promotér,  působící zároveň jako hráčská agentura, přidělí podle svých kritérií. Proto není turnaj deklarován jako Open.

Pořadatelé se připravují na návštěvnost turnaje kole 20.000 diváků.

Rozpočet turnaje je 75 milionů korun a zatím leží plně na bedrech promotéra. Titulární partner a další sponzoři jsou v jednání.

Ředitel mezinárodních vztahů European Tour Ben Cowen navštívil hřiště Albatross, konstatoval jeho vysokou úroveň a prohlásil, že by se zde turnaj dal hrát okamžitě.

Hlavní manažer Albatross Resortu pan Stanislav Lisner vyjádřil zadostiučinění, že hřiště Albatross po pěti letech existence bude hostit tak důležitý turnaj.
Důsledků vysoké návštěvnosti se neobává, již při projektování hřiště se počítalo s pořádáním významných turnajů s vysokým počtem návštěvníků.
„S velikými úpravami hřiště se pro Czech Masters nepočítá. Počítáme s úpravou vodní tříparové sedmičky,  přidáme několik bunkerů, zúžíme ferveje a zahustíme rough ,“ řekl Lisner.

Na otázku jaký  je rozdíl mezi pořádáním Challenge Tour a European Tour odpověděl David Trunda, sportovní ředitel promotéra Relmost a.s. žertem „… o sto dvacet stránek delší zadání.“

Televizní společnost European Tour bude z turnaje vysílat čtyři hodiny programu denně. Je zatím v jednání, která z českých televizí si na tyto přenosy koupí práva.