Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

European PGA Tour – Austrian Golf Open – den druhý, Petr Nič neprošel cutem

18.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Český profesionál Petr Nič nepostoupil do dalších bojů na svém prvním turnaji evropské PGA,  Austrian Golf Open v rakouské Fontaně.  Výkon +7 nestačil na postup do třetího kola, Nič zůstal za hranicí cutu.  Po  druhém kole vede Angličan Benn Barham (-13) před Australanem Richardem Greenem (-11) a Skotem Scottem Drumondem  (10). Alex Čejka je 28. místě (-5).
Pátek 18.9.2009 – den druhý

Petr Nič dnes hrál o ránu lépe než včera (75,74 +7). Jeho celkové skore je za hranicí předpokládaného cutu (-2) a Nič svoji účast na Austrian Golf Open končí.  „Petr měl velmi  dobré a přesné  drivy, na green se dostával téměř vždy v regulaci. Nešly mu putty,“ hlásí z Fontány Antonín Krčmář.
 “ Velmi rychlé greeny. Chtělo to být tady o dva dny dříve, abych si zvykl na greeny. Neproměňoval jsem putty,“ řek do telefonu Petr Nič.
„Jsem spokojen. Petr podal vyrovnaný výkon, nemá se za co stydět, je rád za takovouhle zkušenost.  Musí zlepšit puttování, budeme na tom pracovat´,“ sdělil Golf.cz  Pavel  Nič, otec a trenér českého profesionála Petra Niče 
Po druhém kole vede Angličan Benn Barham (-13)  před Australanem Richardem Greenem (-11) a Skotem Scottem Drumondem (-10).
Další umístění:  13. Soren Hansen (-8), 22. Dredge, Havret, Oosthuizen (-6). 28. Čejka, Drysdale, McGowan (-5),   34. Jacquelin, Paul Lawrie, Levet, McGrane (-4), 47. Echenique, Garrido (-3). 
Cuten dále neprošli: Strange, Dougherty, Olázabal, Forsyth, Hoey, Luna, Delamontagne, Prader.
S Petrem Ničem se domů vrací i náš zpravodaj, další informace o Austrian Golf Open hledejte v článku Golf  v zahraničí

 

 

 

Čtvrtek 17.9.2009 – den první
Petr Nič hrál ve svém prvním kole na European PGA Tour 75 úderů (+4) a je na 113. místě.  Hrál dvě birdie,   tři bogey a jedno triple bogey.
„Jsem spokojen, pro Petra je to obrovská zkušenost. Že bude hrát se dozvěděl den předem, nebyl čas na přípravu. Uvidíme zítra, poradil jsem mu aby hrál agresivně, aby riskoval „  řekl jeho otec a trenér Pavel Nič.
Po prvním kole je v čele Angličan Benn Barhan (-8). Na druhém místě (-7) je dvojice Skot Scott Drumond a Australan Brett Rumford. Alex Čejka na 38 místě (-2).
Další umístění: 4. R. Green (-6), 13. Soren Hansen, Horsey, McGowan (-4), 22. Levet, Paul Lawrie  (-3),  38. Oosthuizen,  Drysdale (-2),   61. Dougherty, McGrane, Strange  (E),  Luna (+3).

Turnaj má dobré  obsazení. Vynikají Němec Alex Čejka, Španěl Jose Mariía Olázabal, Dán Soren Hansen, Skot Paul Lawrie, Australané Scott Strange a Richard Green, pro domácí Marcus Brier a pro nás samozřejmě český profesionál Petr Nič. 
Hraje se na hřišti Fontana GC s parem 71 a délkou 6.461 metrů.
Nič obdržel sponzorskou pozvánku společnosti Remax. Jeho výkon budeme pozorně sledovat, server Golf.cz vyslal do Fontány svého zpravodaje a fotografa Antonína Krčmáře. 
V takto obsazeném turnaji bude pro Petra Niče postup cutem fantastickým úspěchem a každý lepší výsledek senzací.
Hřiště Fontana je českým hráčům dobře známé, hrály se zde turnaje české PGA a Midamatérů. „Fontánu znám, hrál jsem tam před sedmi lety a dost špatně….“ vzpomíná Petr Nič. „Tentokrát to bude lepší. Jako caddy se mnou jede  Láďa Velenský,“ dodává.
Dotace turnaje je 1 milion Eur, přes 20 milionů českých korun. Na vítěze čeká šek na 166.660 Eur, 4,2 milionů českých korun.

Scorecard Petra Niče

Odkazy: …. Fontana GC …… Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai 

foto Antonín Krčmář pro © Golf.cz