Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

European Ladies Club Cup Trophy – naše družstvo šesté

13.10.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

European Ladies Club Cup Trophy. To je název, pod kterým se hrálo letošní mistrovství Evropy družstev žen, které zvítězily ve svých národních šampionátech. Od 30. září do 2. října 2004 se 50 hráček ze 17 klubů a 15 zemí /německá družstva měla dvojnásobné zastoupení, neboť loni německé družstvo zvítězilo/ utkalo ve třech kolech na hřišti v belgickém ROYAL GOLF CLUB DU HAINAUT. Na zdejším hřišti se budou hrát příští dva ročníky. První den ve hře na rány startovala Stáňa Kopejtková v prvním flightu a zavelela k ráznému útoku na obhájení loňského perfektního úspěchu z Francie. Vloni družstvo RGCML obsadilo v silné konkurenci 8. místo.
Tým se připravoval v Belgii již od pondělí a bylo to znát. První tréninkové kolo začala děvčata hrát klasicky z modrých odpališť. Po šesté jamce je upozornil maršál, že se bude hrát ze žlutých a některé jamky z bílých kamenů. Proto byla příprava velice důležitá. Tým pod vedením trenéra HEAD PRO Oldřicha Nechanického odjížděl s předsevzetím, že udělá vše pro dobrou reprezentaci RGCML a tím i celého českého golfu. Stáňa Kopejtková první den zahrála 75 a Edita Nechanická 78. Po prvním hracím dnu naše družstvo bylo klasifikováno na 7. místě, na první tým německého mistra St. Leon Rot ztrácelo 11 ran.Jejich nejlepší hráčka Simona Denis dokázala všechna tři kola zahrát pod par hřiště. Druhý hrací den se našemu týmu vydařil a posunul jej na páté místo, kdy Stáňa i Edita zahrály shodný výsledek 76. Třetí den se bohužel nepodařilo pouze o jednu ránu udržet páté místo.Opět shodný výsledek 78, který přinesla obě děvčata, stanovil pro český tým konečné šesté místo. O ránu nás předstihly finišující Španělky.

Konečné šesté místo je historickým úspěchem ženského družstva Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Děvčata za sebou nechala týmy z Belgie, Portugalska, Švýcarska a Rakouska.
Po návratu domů komentoval výkon družstva žen trenér HEAD PRO Oldřich Nechanický slovy: „Výkon týmu byl dobrou reprezentací klubu a potažmo celého českého golfu. Po loňském osmém místě jsme dosáhli na umístění o dvě příčky výše. Věřím, že za rok, opět v Belgii, by to mohlo být ještě lepší. Proto ale musíme obhájit v příštím roce národní titul. Zimní příprava bude zaměřena především k tomuto cíli.“ Oldřich Nechanický stanovil cíl umístit se v roce 2005 do pátého místa. Zcela reálná je však dle jeho slov i příčka třetí. Tým se stává každým zahraničním startem zkušenějším a letošní úspěch to potvrdil.
[Gallery not found]