English je talent. Woods byl větší

19.11.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Čtyřiadvacetiletý Harris English vyhrál druhý turnaj ve své krátké kariéře. Pojďme zabrousit do historie a srovnejme ho s osmi nejlepšími hráči. Kdo vyhrál druhý turnaj na PGA Tour nejdříve? A kdy pak získal první major? Kdo byl tedy největší talent světového golfu?

Američan English vyhrál červnový FedEx St. Jude Classic v Memphisu a v neděli zvítězil i na OHL Classic v mexickém Playa del Carmen. Alespoň dva turnaje v této profesionální sérii dokázal ze současných golfistů mladších 25 let vyhrát už jen Rory McIlroy. Dá se tedy říci, že English je velký talent.

To byl bezesporu i Tiger Woods. Pozdější nejlepší hráč své generace vyhrál druhý turnaj v kariéře už ve 21 letech, hned při své první neúplné sezoně na PGA Tour. To bylo v roce 1996. Rok na to vyhrál Masters. V tomto ohledu nemá srovnání.

Rory McIlroy vyhrál dvě akce americké série ve 22 letech, ale jedním z nich byl major – v roce 2011 US Open. V následující sezoně navíc přidal titul z PGA Championship.

Dva roky po dvacítce získal druhé vítězství na PGA Tour také nejlepší levoruký hráč Phil Mickelson. Bylo to v únoru 1993 a půl roku nato vyhrál třetí akci. Masters dobyl až o jedenáct let později.

Jack Nicklaus vyhrál druhý (a za týden třetí) turnaj mezi americkou elitou ve 22 letech. V roce 1962 vstoupil mezi profíky a hned zvítězil na US Open. Pak přišlo zmíněné duo úspěchů.

Druhé vítězství na PGA Tour získal Arnold Palemr ve 26 letech. Psal se rok 1956 a třetí turnajový titul přidal hned po třech týdnech od druhého. O dva roky později vyhrál Masters.

Gary Player vyhrál druhou akci na sérii ve 23 letech a hned to byl The Open Championship. Třetí turnajový vavřín přidal až po dalších dvou sezonách v roce 1961, to jaro vyhrál i Masters.

Druhé prvenství na PGA Tour zaznamenal Ben Hogan relativně pozdě, až ve 27 letech. To se psal rok 1940. PGA Championship jako první major získal dokonce až o šest let později.

Sam Snead je díky 82 titulům rekordmanem na PGA Tour, ale druhý vavřín si na konto připsal až ve 25 letech. V roce 1937 pak vyhrál ještě čtyři turnaje. PGA Championship získal ještě o pět let později.

Pokud Jordan Spieth vyhraje druhý turnaj na PGA Tour před svými 21. narozeninami, které slaví 27. července 2014, překoná i fenomenálního Tigera. Už se mu to mohlo podařit letos, když po vítězství na John Deere Classic skončil třikrát na druhém místě. Jednou z toho dokonce prohrál až v play-off.

 

.