Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Emirates Golf Club se bude modernizovat, jak?

05.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Emirates Golf ClubStavitelská společnost Thomson Perrett & Lobb, založená pětinásobným vítězem Open Peterem Thomsonem byla požádána Emirates Golf Clubem, aby zmodernizovala Majlis Course, domov Dubai Desert Classic.

Architekti nyní kontrolují a prověřují rozmístění bunkerů jako součást širší modernizace. Zvažuje se přemístění a rekonstrukce některých bunkerů, aby hřiště lépe vyhovovalo. Jednak standardům profesionálního golfu, pak také aby bylo připraveno na události, jako Dubai Desert Classic a Dubai Ladies Masters.
6676 metrů dlouhé hřiště s parem 72, které se otevřelo v roce 1988 a bylo navíc prvním zatravněným golfovým hřištěm na Středním Východě, bylo v květnu roku 2009 časopisem Golf Digest zařazeno do Top 100 golfových hřišť mimo USA.
Rod Bogg, Speciální poradce Dubai Golf, který dohlížel na stavbu Emirates Golf Clubu před 22 lety sdělil, že společnost TPL byla vybrána na modernizaci hřiště Majlis pro své letité zkušenosti se stavbou prestižních resortů po Středním Východě a pro specializaci na stavbu bunkerů.

Bunkery jsou nyní podle Bogga zastaralé a nedostačují hře s moderním vybavením. Někteří hráči v průběhu Dubai Desert Classic  umisťují své míče 50 až 60 metrů za fairwayové bunkery. To je ale pouze jeden týden z roku. Zároveň je důležité, aby hřiště zůstalo výzvou, jak pro profesionály, tak pro amatéry po celý rok.

Bogg dodává, že se hřiště nebude předělávat kompletně a ani na něm žádné bunkery nepřibudou, spíše se budou snažit je přemístit a upravit, tak aby vyhovovaly nejmodernějším standardům. Vylepšovat se bude i celková estetická stránka hřiště. Předpokládá se, že jeho nová tvář bude připravena pro Dubai Desert Classic v roce 2011.

Spolešnost TPL je v regionu už poměrně hodně zaměstnána, s probíhajícím designem pro Dubai Golf City a stejně tak s novým golfovým hřištěm v Gíze v Egyptě. Současný design bude podle slov Tima Lobba, ředitele TPL, zachován.

Emirates Golf Club